CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener siyasi cinayete kurban giden Ülkü Ocakları önceki genel başkanı Sinan Ateş'in ailesinden gelen bir talebi ilk kez açıkladı. Akşener, "Ailesinin bir özel talebi oldu" diyerek "Soru önergesi, araştırma önergesi yapılmamasına dair Ayşe Ateş üzerinden bir talebi oldu. Bütün herkese duyurmakla mükellefim bunu" ifadelerini kullandı. Akşener'in konuşmasından satır başları:

- 30 Aralık Cuma günü, başkent Ankara, bir suikaste sahne oldu. Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'e düzenlenen suikast, emniyet ve istihbarat birimlerini, ayağa kaldırması gereken bir olaydır. Güvenlik güçlerimizin, bu önemli olayın acilen aydınlatılması için ellerinden geleni yapacağına inanıyorum.

- Ailesinin bir özel talebi oldu. Soru önergesi, araştırma önergesi yapılmamasına dair Ayşe Ateş üzerinden bir talebi oldu. Bütün herkese duyurmakla mükellefim bunu. Allah yeniden hepsine sabır versin.

"2023’TE TÜRKİYE’Yİ İÇİNE DÜŞTÜĞÜ GİRDAPTAN ÇEKİP ÇIKARACAĞIZ"

- Ocağımızı saran, aklımızı yoran, kalbimizi yaralayan dertlerimize, derman aradığımız bir yılı daha, geride bıraktık. Yaşadığımız sayısız zorlukların içerisinde, bazen; bir gencimizin, bir çocuğumuzun, başarısıyla mutlu olduk. Bazen; Bir millî bayramımızın coşkusuyla umutlandık. Bazen; Bir millî maçımızın sonucuyla gururlandık. Bazen; Bir mazluma uzanan yardım eliyle duygulandık.

5 ülke konsolosluğunu kapattı: Soylu'dan ilk açıklama 5 ülke konsolosluğunu kapattı: Soylu'dan ilk açıklama

- Ve her zaman; Zulme ve zalimlere karşı, dimdik duran bir mücadele ruhuyla, dolup taştık.

- İşte şimdi; O ruhun, Türkiye'yi yeniden ayağa kaldıracağı zamandayız. Çünkü bu yıl, çok kıymetli bir dönüm noktasındayız. Çünkü bu yıl; büyük Türk milletinin, tarihteki en parlak başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin, 100'üncü yılındayız.

- Nasıl ki 1923 yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün önderliğinde, şanlı millî mücadele ruhumuzla, Türkiye'yi en muhteşem zirveye çıkardıysak 2023 yılında da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarıyla, aynı ruhla, aynı inançla, aynı azimle, Türkiye'yi, içine düştüğü bu girdaptan, çekip çıkaracağız!

"TÜRKİYE KURUCU DEĞERLERİNE ULAŞACAK"

- Artık, gün gibi ortada duruyor ki; o sene, bu sene! Hiç kimsenin şüphesi olmasın: Bu sene, geçtiğimiz tüm senelerden, farklı olacak. Çünkü bu sene; Cumhuriyetimizin ikinci asrının şafağında, Türk milleti, yeniden tarih yazacak! 2023 yılıyla birlikte Türkiye kurucu değerlerine yeniden kavuşacak!

- 2023 yılıyla birlikte Türkiye, bir elinde demokrasinin, diğer elinde de, kalkınmanın meşalesini tutacak. 2023 yılıyla birlikte Türkiye huzurla, umutla ve bereketle dolacak. Emin olun, çok az kaldı.

"NEBATİ BAKANIN IŞILTILI GÖZLERİNE BAKARAK ENFLASYONU DÜŞÜREMEZSİNİZ"

- Daha önce söyledim, şimdi de tekrar etmek istiyorum: Aslında rakamların büyümesi, hiçbir şey ifade etmiyor. Önemli olan, enflasyonu aşağı çekmek. Önemli olan, insanımızın alım gücünü artırmak. Önemli olan verimliliği sağlamak.

- Çünkü enflasyon sarmalı sürdükçe, gelen ücret artışları, refahı arttırmaz. Üstelik, hane halkının, özel sektörün ve kamunun, mali dengelerinde de, bozulmaya neden olur. İktidarın izlediği, mevcut yol, çok kısa bir süre içinde, enflasyonu arttırarak, asgari ücret zamlarını eritir.

- Yani enflasyon sorununu çözmediğiniz müddetçe asgari ücreti 10 bin lira yapsanız bile vatandaşın alım gücünü ve refahını artıramazsınız. Eğer ki milletimize bir faydanız dokunsun istiyorsanız öncelikle enflasyonu düşürün!

- Ama şimdiden söyleyeyim: Ne Nebati Bakan'ın ışıltılı gözleri ve boş sözlerine ne de Sayın Erdoğan'ın tarot fallarına bakarak enflasyonu düşüremezsiniz.

- Çünkü enflasyonu düşürmek için, öncelikle memleketi, "Recep Tayyip Erdoğan retrosundan" çıkartmak gerekir.

- Çünkü enflasyonu düşürmek için liyakatsiz, ciddiyetsiz ve beceriksiz yöneticileri derhâl kapının önüne koymak gerekir.

- Çünkü, enflasyonu düşürmek için ekonomide güveni, istikrarı ve öngörülebilirliği sağlamak, akıl ve bilim dışı politikalara bir an önce son vermek gerekir.

- Çünkü enflasyonu düşürmek için kurumları ayağa kaldırmak, kurumsal aklı ve hafızayı devreye sokmak, Merkez Bankası ve TÜİK başta olmak üzere, kurumlara bağımsızlıklarını yeniden iade etmek gerekir.

- Çünkü enflasyonu düşürmek için serbest piyasa kurallarını, hiçe sayan uygulamalara, derhal son vermek, para ve maliye politikalarını, uyumlu hâle getirmek gerekir.

"ERDOĞAN DA GİDİŞATIN FARKINDA"

- Ez cümle; enflasyonu düşürmek için bay kriz ve ucube sisteminden kurtulmak gerekir

- Değerli arkadaşlarım; aslında sayın Erdoğan da gidişatın farkında... Nereden mi biliyorum? Giderayak "seçimi kaybetsek de bu işte yokum" dediği işleri birer birer yapmaya başladı da oradan biliyorum.

- Evet, EYT düzenlemesinden bahsediyorum. Eee demek ki artık seçimi kaybedeceğini o da yavaş yavaş içselleştirmeye başladı.

- Ama yanlış anlaşılmasın; biz bu durumdan ziyadesiyle memnunuz. Muhalefet korkağı bir iktidarın her gün biraz daha sözümüze gelmesini büyük bir keyifle izliyoruz. Hatta, önümüzdeki seçimlerden sonra hiç değilse insan içine çıkabilmeleri için bundan sonra da bizi takip etmelerini kendilerine tavsiye ediyoruz.

- Hep söylediğim gibi; bizim çözümlerimiz, projelerimiz, mirî maldır. Alsınlar kullansınlar.

- Yeter ki milletimize faydası olsun. Bu vesileyle; yıllarca yılmadan, yıkılmadan, müthiş bir hak mücadelesi yürüten, kırmadan, dökmeden, haklarını arayan ve sonunda, o haklarını söke söke alarak esas tebriği hak eden EYT'li kardeşlerimi yürekten kutluyorum. Düzenleme, milletimize ve memleketimize, hayırlı uğurlu olsun.

- Değerli EYT'li kardeşlerim; sonu zaferle biten bir mücadeleye imza attınız. Gücünüzü gösterdiniz ve kazandınız. Ama şunu asla unutmayın ki; size EYT müjdesi verenler hakkınızı teslim etmek için adım atmadılar. Buna mecbur kaldılar. Çünkü siz, onları mecbur bıraktınız.

Siz, tek adama ve ucube sistemine diz çöktürdünüz. İnadını kırdınız. Söylediklerini yedirdiniz.

"SANDIK KORKUSU İŞTE BÖYLEDİR"

- Yaa sandık korkusu işte böyledir. Koltuk elden gidiyor kaygısı işte böyledir. Millet iradesinin yenilmez gücü işte böyledir. Seçmenin yeniden velinimet olması işte böyledir.

- Siz bugüne kadar birleştiniz, mücadele ettiniz ve hakkınız olanı aldınız. Hiç merak etmeyin ki, biz de bugünden sonra bu kanunun, bir an önce Meclisten geçmesi için elimizden geleni yapacak, söke söke aldığınız hakkı, yasa ile taçlandıracağız.

- Ayrıca hakkaniyet gereği 1999 yılı öncesi sisteme girmiş olan potansiyel EYT'lilerin de bu düzenlemenin kapsamı içine alınmasını sağlayacağız.