CiddiGazete- AKP'ye yakın ATV'nin muhabiri, CHP Genel Başkanı Özgür Özel TBMM Grup Toplantısı'nın ardından salondan çıkarken belediyelerdeki akraba atamalarıyla ilgili soru yöneltti.

ATV muhabirinin sorusuna tepki gösteren Özel Özel, AKP'nin "yandaş" atamalarını hatırlattı. Özel'in cevabı şöyle:

- ATV diyor ki "Belediyedeki atamalar ne oldu?" CHP belediyelerine genelge gitti. Genelgenin baş takipçisi Genel Başkan Özgür Özel.

- Balıkesir’de ilk duyduk daha atama imzalanmadan. Başkan dedi ki: "Altı yıldır danışmanlığımı yapıyor" Olsun milletvekili yakınıysa olmayacak dedik olmadı. Daha sonra Kırşehir'de söylendi. ATV çok anlattı ya. İkisi de 25 yıldır devlet memuru. Altı yıldır o görevde. Bacanak falan değil. O yalanı da patladı.

- Sonra döndü dolaştı dedi ki "Adana Yüreğir'de var Özgür Özel dedi istifa etmedi." Yüreğir'deki atamalar gerçekleşmedi.

- CHP'li belediyelerde bir tane eş dost ataması yoktur.

- Bütün bu yalanlara karşı bu özgüvenle mücadele ettik. Ama AKP’nin belediyelerinde binlerce akraba atamaları yıllardır devam ediyor.

"CHP BEMBEYAZ BİR SAYFA"

- ATV istiyorsa şunu araştırsın: Manisa milletvekillerinin danışmanları 10 yıldır Yunus Emre Belediyesi'nde danışman mıymış değil miymiş?

- AKP Manisa milletvekilinin danışmanı Yunus Emre Belediyesi'nde bankamatik memuru mu değil miymiş?

Yılmaz Tunç, HDP'lilere umut verdi Yılmaz Tunç, HDP'lilere umut verdi

- Bunu haber yapamadan bu gerçeği araştırmadan tutup da yapılmamış atamayı yapan diye söyleyen ATV şimdi gidecek AKP milletvekillerinin hangilerinin belediyelerde.

- O açıklamazsa biz açıklayacağız ama ATV bunu bir haber yapsın.

- CHP'de bir tane akraba ataması kalmadı. 25 yıldır o belediyede çalışan 6 yıldır o belediyede memuriyet yapanların kişisel ahlaklarına bu lekeyi sürmeye çalıştınız.

- Utanıp özür dileyeceğinize varmış gibi devam ediyorsunuz. Yalanı haber yapıyorsunuz. Bir de çıkıp bu konuda ne diyeceksin.

- Sen AKP'nin binlerce atamasına ne diyeceksin? CHP bembeyaz bir sayfa. Bir nokta oldu mu kirlenirsiniz diyorum.

- Senin savundukların kir göstermiyor diye ona güvenme. Her tarafı leke her tarafı karanlık.

- ATV soracaksa şimdi gidecek Yunus Emre Belediyesi'nde hangi AKP'li vekilin danışmanı 10 yıl boyunca maaş almış onu öğrenecek.