CiddiGazete- Ankara'da torbacılara öldürtülen Ülkü Ocakları eski genel başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, "Beni de öldürecekler haberiniz olsun" diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi.

Ersan Şen: Anlaşırsak olur Ersan Şen: Anlaşırsak olur

Gazeteci Fatih Altaylı ile röportaj yapan Ayşe Ateş, Sinan Ateş cinayetinde Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın azmettirici olduğunu söyledi ve sosyal medyadan tehdit edildiğini, kendisine uzun namlulu silahlarla gözdağı verilmeye çalışıldığını savundu.

Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "Kapılar arkasında Ayşe Ateş cinayeti planlanıyor. Konuşulmaya başlanmış. İçişleri Bakanlığı'na koruma başvurusunda bulundum. Beni de öldürecekler haberiniz olsun" dedi.

Tehdit aldığı dönemde Sinan Ateş'in Devlet Bahçeli'yi aradığını söyleyen Ayşe Ateş, "Özel kalemi Murat Çeliker 'Git seni abin (MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman) kurtarsın' deyip telefonu kapattı. İsmet Büyükataman da hiçbir girişimde bulunmadı.

Tüm MHP cinayetin hazırlık sürecini biliyordu. Ancak Devlet Bahçeli'ye farklı aktarıldı. Devlet Bey kimseyi öldürtmez. Bu Devlet Bahçeli'nin tarzı değildir. Cinayet emrini Bahçeli'nin verdiğine, beni buna kimse ikna edemez. Ancak bu cinayetin işleneceğini herkes biliyordu. Yanlarında bu cinayetin organizasyonu yapılırken seslerini çıkarmadılar" diye konuştu.

Editör: İbrahim KANBUR