CiddiGazete- Ülkü Ocakları genel başkanlarından Sinan Ateş'in öldürülmesi olayında tutuklanan Serdar Öktem'in cep telefonu, şifresini "unuttuğu" için halen açılamadı!

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, Öktem'in "açılamayan" cep telefonuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

"Serdar Öktem'in cep telefonunun kilidi neden hala açılamadı" diye soran Ayşe Ateş'in paylaşımı şöyle:

- Şu anda tutuklu bulunan, kiralık katiller ile azmettiriciler arasındaki köprü olduğuna dair kuvvetli şüphe uyandıran ve bu siyasi cinayetin kilit ismi durumunda olmasına rağmen yardım ve yataklıkla yargılanan Serdar Öktem'in cep telefonunun kilidi neden hâlâ açılamadı?

- Bu siyasi cinayetin ayakçısı Tolgahan Demirbaş'ın cep telefonunda bile onlarca delil bulunmuşken kilit isim Serdar Öktem'in cep telefonundaki olası bilgi ve belgelere neden ehemmiyet verilmiyor?

- Teknoloji bu denli ilerlemişken katillerle azmettiriciler arasındaki somut bağı ortaya koyma olasılığı yüksek olan bu cep telefonun kilidinin açılmasının önündeki engel nedir?

Eylem Tok: Allahuekber Eylem Tok: Allahuekber

- Belki de bu cep telefonundaki bilgi ve belgeler savcılık makamını bu menfur cinayetin siyasi ayağına götürebilecekken hangi sebeple, nereden, ne bekleniyor?

- "Karanlıktan korkan küçük bir çocuğu kolaylıkla affedebiliriz. Hayattaki gerçek trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır."

Editör: İbrahim KANBUR