CiddiGazete- Ankara'da torbacılara öldürtülen Ülkü Ocakları eski genel başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i 1 Temmuz'daki duruşmaya davet etti.

Ateş Haz2Ayşe Ateş, CHP Genel Merkezi'ne çocukları Bengisu ve Banuçiçek'le birlikte geldi. Ayşe Ateş, çocukların Özgür Özel'le tanışmak istediklerini söyledi. Özel, Bengisu ve Banuçiçek'e CHP Genel Merkezi'ne gezdirdi.

BAHÇELİ Mİ ETKİLİ OLDU?

Özgür Özel'i CHP Genel Merkezi'nde ziyaret eden Ayşe Ateş, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini ancak Devlet Bahçeli'nin MHP grup toplantısındaki konuşmasının ardından, Erdoğan ile görüşmeye çağırılmadığını söyledi.

Ayşe Ateş görüşme sonrasında şunları söyledi:

10 gün önce sayın Hasan Doğan beni aradı ve Sayın Cumhurbaşkanı'nın geçen hafta içi benimle görüşeceğini söyledi.

Ancak hemen akabinde MHP'nin grup toplantısı oldu ve burada Devlet Bahçeli bir söylemde bulundu. Her zaman yaptığı gibi suçluların önüne bir set çekerek karalamakla, iftira atmakla itham etti. Orada bir çağrıda bulundu. Dedi ki 'Bunların sırtını sıvazlamayın, bunları korumayın.' Bence, sayın Cumhurbaşkanıyla yapacağım görüşmeden bir haberi oldu ve burada Cumhurbaşkanına mesaj gönderdiğini düşünüyorum. Bizi korumamasını ve görüşmemesine yönelik bir çağrıda bulundu. Sanırım o sebeple çağırılmadım. Normalde geçen hafta içi bizimle görüşecekti. Bahçeli'nin çağrısı karşılık buldu.

İşte Kutlu Parti Kurucular Kurulu İşte Kutlu Parti Kurucular Kurulu

Özgür Bey'e teşekkür ettim. Bundan sonra da yanımızda durmasını rica ettim. Kızlar tanışmak istiyordu. Kızlarla birlikte dolaştılar. Ondan sonra teşekkür ettik ve ayrıldık.

HASAN DOĞAN BUGÜN YİNE ARADI

Öte yandan Özgür Özer'le görüşmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan Ayşe Ateş'i tekrar aradı. Hasan Doğan'ın Ayşe Ateş'e "Cumhurbaşkanımızın programının yoğunluğu sebebiyle kendisiyle yapacağınız görüşme biraz gecikti. Bu görüşme en kısa zamanda gerçekleşecek" dediği iddia edildi.

Editör: İbrahim KANBUR