CiddiGazete- Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşe Buğra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi hakkında sarf ettiği, "Osman Kavala denilen, adeta Soros’un temsilcisi olan kişinin karısı da provokatörlerin içerisinde yer alan bir kadındır" sözlerine cevap verdi.

FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına konuk olan Prof. Dr. Ayşe Buğra Erdoğan’ın sözleri ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin eylemleri hakkında özetle şunları söyledi:

"Provokasyon çok ağır bir ifade. Söz konusu olan insanları tanımamayı, o öğrencileri tanımamayı gösteriyor. Boğaziçi öğrencisi çok akıllı, çalışkan, gayret etmiş, ne yaptığını bilerek oraya gelmiş ve üniversitesini çok önemseyen bir öğrenci.

O üniversitenin öyle kalmasını ve dışarıdan müdahale olmasını istemiyor. Dertlerini ne güzel anlatıyorlar. Her şeyden önce öğrencilere saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Memleketin huzura ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Devamlı kavga ederek, kurumlara saldırarak, kurumlar yıpratılarak devam edemeyiz diye düşünüyorum. Memlekete yazık oluyor. Benim beklentim huzur ve adalet."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi eylemlerini değerlendirirken Prof. Dr. Ayşe Buğra'yı hedef alarak, "Yani aynı zihniyet şu Osman Kavala denilen bu ülkede Soros’un adeta ofisi olan, temsilcisi olan kişinin karısı da yine aynı şekilde Boğaziçi Üniversitesi'nde bu provokatörlerin içerisinde yer alan bir kadındır. Şimdi biz ülkemizi, böyle nadide bir üniversitemizi, 'Bunları alın istediğiniz gibi karıştırın' mı diyeceğiz? Buna müsaade etmemiz mümkün değil" diye konuşmuştu.