CiddiGazete- DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Alaattin Çakıcı’nın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesi ve sonrasında Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli’nin Çakıcı’ya sahip çıkması hakkında suskun kalan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.

‘TEK KELİME EDEMİYOR’

Babacan, "Çok değil 7 sene evvel 'Çeteler dönemi, mafya dönemi bitmiştir' diyen Cumhurbaşkanı, bugün illegal yapıların suça konu sözlerine tek kelime edemiyor. İttifak bozulur kaygısıyla ortağının suça sahip çıkmasına ses çıkarmıyor" diye konuştu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Kastamonu İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

‘İTTİFAK BOZULUR KAYGISIYLA’

“Suçluluğu mahkemelerce sabit bulunmuş bir suç örgütü yöneticisi, bir siyasetçiyi tehdit etti. Çok ağır hakaretlerde bulundu. Her konuda hemen anında açıklama yapan Cumhurbaşkanı’ndan bir ses duydunuz mu?

Çok değil 7 sene evvel, ‘Çeteler dönemi, mafya dönemi bitmiştir’ diyen Cumhurbaşkanı bugün illegal yapıların suça konu sözlerine tek kelime edemiyor.

İttifak bozulur kaygısıyla ortağının suça sahip çıkmasına ses çıkarmıyor.

İllegal yapıların siyaseti dizayn etme çabalarına müsaade etmeyeceğiz. Türkiye, illegal yapılardan da bu yapıların arkasına saklanan siyasetçilerden de büyüktür. Suç örgütlerinden, illegal yapılardan, ülkemizi 90’lı yıllara döndürmek isteyen karanlıktan ‘Korkma Türkiye’ diyoruz.

CORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Salgınla mücadelede sırf önlem aldık demek için sonuç getirmeyecek bir genelge yayınladılar. Salgınla mücadele etmek için değil de sanki sadece ceza kesmek için genelge çıkarmışlar. Biz size önlem alın dediğimizde milletimize ceza keserek kasayı doldurmanız için önlem alın demedik. Halkın sağlığı için önlem alın dedik.

'TÜİK'TEN ALIŞTILAR DA...'

Bir Bilim Kurulu üyesi çok enteresan bir açıklamada bulundu: ‘Vaka sayılarını biz de bilmiyoruz, Kurul’a gelmiyor’ dedi. Bilim Kurulu tavsiye üretecek, hükümete doğrusunu söyleyecek. Verilerle oynamaya TÜİK’ten alıştılar da görüş oluşturan Bilim Kurulu’ndan veriler saklanır mı? Sırf bu salgınla mücadele etmek için oluşturduğunuz Bilim Kurulu’ndan, oradaki bilim insanlarından gerçekleri saklayamazsınız.

‘DEVLETİN CEPLERİNİ BOŞALTTILAR’

Hazineyi boşaltıp, ülkeyi borç batağına soktukları için ekonomik önlem de alamıyorlar. Gelişmiş ülkeler gibi ‘Siz yeter ki sağlığınızla ilgilenin’ diyerek vatandaşımıza hibeler, destekler veremiyorlar. Çünkü daha salgın ortada yokken devletin ceplerini boşalttılar. Devletin sağ cebini de, sol cebini de, arka cebini de boşalttılar.