CiddiGazete- Devlet Bahçeli, MHP'nin TBMM'deki grup toplantısında dünya ve Türkiye gündemini değerlendirdi. Bahçeli, daha önce tezkereyle ilgili görüşünü açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunarak, "Açıkla da görelim" dedi. Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

"İNSANLIĞIN GÖZÜ ÖNÜNDE TOPLU KATLİAM YAPILMAKTADIR"

- Kudüs İslam'dır ve Türklüğün derin izlerini taşımaktadır. Sanmasınlar sadece Kudüs ve Gazze İslam'dır. Buraların dağı İslam'dır, taşı İslam'dır ve koruyucusu Allah'tır.

- Kıyamet günü senaryoları tedavüle sokulmuştur. Gazze'deki masumlar barbar saldırıların canlı hedefidir. Savaş suçu kabul edilen beyaz fosfor bombası kullanılmıştır. İsrail saldırılarına hız kesmeden devam etmektedir.

- İnsanlığın gözü önünde toplu katliam yapılmaktadır. Gazze'de insanlık değerleri vurgun yemiştir. Gazze'de toplu katliam yapılıyor. Sözde medeni ülkeler ise İsrail'in arkasında toplandı.

- Gazze'ye insani yardımların önü kesilmemelidir. İnsanı yardım koridoru ile Gazzelilere el uzatılmalıdır. İsrail’in saldırılarına derhal son verilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın akılcı, ahlaklı ve aktif diplomasisi desteklenmelidir. İki devletli çözüm mutlaka oluşturulmalıdır. ABD’nin İsrail'e uçak gemisi göndermesi de tehdittir.

KILIÇDAROĞLU'NA TEZKERE ÇAĞRISI

- Sayın Kılıçdaroğlu bugün görüşülecek Irak-Suriye tezkeresine evet mi diyeceksin hayır mı diyeceksin. Bir zahmet açıklığa kavuştur da duruşunu görelim. MHP tam kadro olarak "evet" oyu kullanacaktır.

- YSP kongresinde İstiklal Marşı okunmadı, Türk bayrağı asılmadı. Bölücü terör örgütü başının sloganı atıldı. CHP ve Kılıçdaroğlu ne dedi? Yeşiller ve Sol Parti bir kez daha kostüm değiştirmiştir.

Osman Gürün'den flaş karar Osman Gürün'den flaş karar

- Anayasa Mahkemesi ne yapmaktadır. HDP'nin kapatılması ile ilgili iddianame ne hakla bekletilmektedir. Anayasa Mahkemesi'nden davacı olacağız. Olan biten rezaleti ne zaman göreceksiniz.