Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetinin tetikçisi Eray Özyağcı, botla Meriç nehrini geçip Yunanistan'a girdi. Yunan sınır devriyelerince yakalanıp Türkiye'ye iade edildi.

Kaset olayında Bahçeli ne yaptıysa aynısını yapacak.

İlk kaset çıktığında "Arkadaşlarım görevlerinin başındadır, hiç kimse istifa etmeyecek" demişti.

Sonra kendisi kasetçilerin tek tek istifasını istedi.

Sinan Ateş olayında "3 Hilali yargılatmam" demesini çok fazla önemsemeyin; kaset olayında ne olduysa yine aynısı olacak.

★★★

KADERDEN KAÇILMAZ, DEPREM BİZİ KORKUTMAZ

Bugün 10 kadar deprem uzmanı profesörü, şehir planlamacısını, yapı mühendisini dinledim.

Ayrıntılara inmeden gördüğüm acı gerçekler şunlar:

1. Halk depremden korkmuyor.

2. Belediyeler depremden korkmuyor.

3. Yapı stoğunu yenilemesi gereken bakanlar, valiler, imar affı çıkaran siyasetçiler depremden korkmuyor.

"Saldım çayıra, Mevlam kayıra" vurdumduymazlığı her yere sinmiş. Japonya'da 9 şiddetinde deprem oluyor yıkılan bina yok, can kaybı yok.

Bu vurdumduymazlığın dayanak noktaları var. Deprem, sel baskını, maden felaketi gelirse gelsin canııııımm!.. Geldiği gün olay bölgesine üç, beş bakan göndeririz, camilerden selalar okuturuz, "Her şey Allah'tan geldi, kadere karşı boyunumuz kıladan incedir" demeçleri patlatırız... Ohhh!.. Felaketin yeme de yanında yat!..

Göreceksiniz 2-3 ay sonra bilim insanlarının söyledikleri yine unutulacak, yine imar afları çıkacak, eski hamam eski tas kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Ortadoğulu Müslüman kafası böyle bir şey işte!..

★★★

Fay çatlağının tam üstüne havaalanı yapmak eşsiz bir mühendislik başarısıdır. 100 m sağa veya sola kayılsaydı Hatay Havaalanı pisti çatlamayacaktı. Yandaş mühendisleri ve yap-işlet-devretçileri bu üstün başarılarından dolayı kutluyorum.

★★★

1 saat önce Fuat Oktay açıkladı: "Deprem sahasında 12.181 kişilik arama kurtarma ekibi var. Yıkılan bina sayısını Afad 5.606 olarak açıkladı. Demek ki enkaz başına 2,17 kişi düşüyor. Bu yetmez, yetmez, yetmez!.. Sahada en az 120.000 kişi olmalıydı. Yani enkaz başına tam donanımlı 22 kişi.

Türk televizyonları da çok kötü bir sınav veriyor. Bütün kanallar enkazdan canlı kurtarılan insan haberleri ile dolu. Sadece dün akşam Haber-Türk hiç kimsenin olmadığı enkaz başından şu yayını yaptı: "Bu binadan sesler geliyor, insanlar ağlayarak yardım istiyor ama bu enkazın başında hiç kimse yok".

İşte gerçek gazetecilik budur. Gerçek gazeteci eksiği gösterir, oradaki canların kurtarılması için kamuoyu oluşturur.

TRT ise "Bütün enkazlara ulaşıldı" yayını yapıyor. Enkazdan, insan canından siyaset devşirmek işte budur!..

★★★

Ömer Çelik "Cumhur İttifakı bölgede" ne demek?

Millet can derdinde...

Bunlar siyasi rant derdinde.

Yıkılan hastane, Afad, belediye ve diğer kamu binlarını mı sayıp dökelim önünüze?.. Yoksa, havaalanı, tünel, yol mu istersiniz?