CiddiGazete- Devlet Bahçeli, dün Gaziantep, Mardin, Afyonkarahisar ve Rize'de meydana gelen trafik kazalarıyla ilgili bugün bir açıklama yayımladı.

"TRAFİK TERÖRÜYLE TAVİZSİZ BİR MÜCADELE İCRA EDİLMELİDİR"

Kazaların yüreklere ateş düşürdüğünü belirten Bahçeli, şöyle dedi:

"Gerçekten de üzüntümüz çok büyüktür. Vahşet niteliğindeki kazaların çok yönlü araştırma ve incelemesinin yapılarak her ihtimalin değerlendirileceğine yönelik inancım tamdır.

Kuşku uyandıran, akılları bulandıran, şaibeleri tırmandıran hangi açmaz tespit edilmişse mutlak surette üzerine gidilmeli, eğer varsa kazaların esrar perdesi aralanmalıdır. İnsan hayatı ucuz değildir. Trafik terörüyle tavizsiz bir mücadele icra edilmelidir."

ÖNCE SEÇİM MESAJI VERDİ SONRA "GEÇMİŞ OLSUN" DEDİ

Taşkesenlioğlu'ndan Bahçeli'ye saygısızlık Taşkesenlioğlu'ndan Bahçeli'ye saygısızlık

"Türkiye'mize hakim olan huzur ve sükûnet ortamının ihlaline, hatta imhasına heves edenler elbette ve kesinlikle hayal kırıklığı yaşayacaklardır" diyen Bahçeli şöyle devam etti:

"2023 yılına yaklaştıkça artan ve yaygınlaşan sisli iklim Türk milletinin emsalsiz iradesiyle berhava edilecektir. Felaketlere karşı gösterilecek dirayet ve direniş Allah'ın izniyle kahırdan lütuf doğuracak, kötü ve kahredici günlerin üstesinden gelinmesini sağlayacaktır. Elim kazalarda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet ve merhamet niyaz ediyorum. Yaralılara şifalar diliyorum. Ebediyete irtihal edenlerin ailelerine ve aziz milletimize baş sağlığı temennilerimi hassaten iletiyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü musibetten korusun diyorum."