CiddiGazete- Devlet Bahçeli ve adı Hizbullah ile anılan Hüdapar'ın genel başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Gaziantep'te yalnız bırakmadılar.

Nurdağı ilçesinde düzenlenen Belpınar ve Mesthüyük köyleri ile Kahramanmaraş Türkoğlu Özbek köyünde yapılan köy evlerinin anahtar teslim töreninde katılan isimlerden Devlet Bahçeli, depremzedelere seslenerek Erdoğan'a oy istedi.

"ÇALIŞKAN, KABİLİYETLİ..."

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 24 Haziran seçimlerinden sonra hayata geçirildiğini söyleyen Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

- 9 Temmuz'da Sayın Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın ülke yönetiminin lideri konumuna gelmesi, çalışkan, kabiliyetli, inanmış bir kadroyla önce yangınlar, sonra sel felaketleri, sonra il bazında depremler.

- Netice itibariyle 6 Şubat'tan itibaren de çok büyük bir asrın felaketi olarak nitelendirilen bir felaketi omuzlayıp bugünlere gelmiştir.

- Şimdi bütün Gaziantepliler, hangi partiden olursanız olunuz, bugüne kadar nereyi düşünmüşseniz düşününüz ama gerçekleri görmemezlikten gelemezsiniz.

- Siz, böyle bir asrın felaketinde milletimizi tekrar ayağa kaldıran, moralini yükselten, beslenme ve barınma ihtiyaçlarını karşılayan, gelecek Türkiye'sinin güler yüzlü olmasına bugünden temeller atan bir Cumhur İttifakı'nı yarıda bırakamazsınız, estirdiği rüzgarı durduramazsınız.

- Onun için 2 ay 16 günde bu büyük fedakarlığı ortaya koyan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin lideri konumunda bulunan Recep Tayyip Erdoğan'ın görevinin devamı, birinci asli göreviniz olmalıdır.

- Yani 14 Mayıs'ta Recep Tayyip Erdoğan, açık ara bir farkla Cumhurbaşkanı olmalıdır. Bu farklılıkla beraber Meclis'te her türlü reformu sürdürebilecek bir sayısal çoğunluğu da beraberinde getirmelidir.

- Birisi cumhurbaşkanı, birisi Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir. O sebepten dolayı 387 günden beri aday belirleyemeyen, aday belirlendikten sonra da yalan yanlış seyahatlerle milleti aldatan, bu ülkeye vereceği hiçbir şeyi olmayana, 2 ay 16 günde nelerin yapıldığını, nasıl gördüğünüzü her gelene anlatın.

"MUTLAKA HAREKETE GEÇİRİLMİ"

Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci döneminin mutlak suretle hayata geçirilmesi gerektiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

- Onun için TCG Anadolu Gemisi, Filyos'taki gaz üretimi, Togg arabası, yollar, köprüler ve bundan sonra da daha büyük bir Türkiye'yi gidecek olan bir yürüyüşü aksatmamak için bu çift başlı kartalı harekete geçirmelisiniz.

- Ya Cumhurbaşkanı ya Meclis, ikisi beraber bu Anadolu'daki devleti kurandır. Onun için bu zaferi hep beraber tatmalıyız.

- Şimdi bakıyorsunuz, burada 14 ev sözü verilmiş, 2 ay içerisinde çadır, konteyner her türlü ihtiyaç karşılanıyor.

- Öbür taraftan da kalkınmayı köyden başlatarak köy evlerini koyuyor. Buna da bir ad vermeniz lazım. Bu, 14 Mayıs'taki zaferle ilişkilendirildiği için bugünkü evlere, "zafer evleri" demelisiniz.