CiddiGazete- Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, CNN Türk üzerinden yaptığı açıklamada, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e çağrıda bulunarak, "Çağırdık dönmediniz yuvaya. Yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına" dedi.

2019'DA DA ÇAĞRI YAPMIŞTI

Devlet Bahçeli, 2019 yılında İyi Parti’nin 4. Olağanüstü Kurultayı'ndan önce de "Çağrım şudur, fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisine dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir" ifadesini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu'na vekillik yolu Kılıçdaroğlu'na vekillik yolu

"EVİNE DÖN"

2020 yılında ise Bahçeli, partisinin grup konuşmasında bir kez daha İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e "evine dön" çağrısı yaparak, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, parlak Türk asırlarının yol haritası, milli birlik ve kardeşliğin, devletin istikrar ve dengesinin yegane güvencesidir. Muhatabına masa kur demedik, evine dön dedik, hala zaman vardır, bu önerimiz geçerliliğini korumaktadır. Diyorum ki, dön evine, bitsin bu çile!" demişti.

AKŞENER: EVİME DÖNÜYORUM

Meral Akşener, Devlet Bahçeli'nin "evine dön" çağrısına makam aracında çektiği fotoğrafı ekleyerek sosyal medya hesabından şu ifadelerle cevap vermişti: "Genel Merkez'deki çalışmaları bitirdik, evime dönüyorum."

BAHÇELİ AKŞENER'E EN SON "KRİPTO" DEDİ

Meral Akşener'i zaman zaman MHP'ye davet eden, zaman zaman da "hain" ilân eden Devlet Bahçeli, en son şu ifadeleri kullanmıştı:

"İP'in başkanı projedir, figürandır, kripto damarın ta kendisidir. MHP'nin içindeyken gizli amaçlarını özenle saklayarak uygun zaman ve zemin kollamış, bu esnada da şahsıma ve dava arkadaşlarıma abartılı da olsa nice övgüler yağdırmıştır. Bugün ise terbiyesizce sövmektedir."

özdemir a10

BAHÇELİ'NİN MESAJINI MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLETTİ

Devlet Bahçeli'nin mesajını CNN Türk üzerinden MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir şu ifadelerle iletti: "Sayın Genel Başkanımız 1 Ağustos 2019 tarihinde Twitter üzerinden bir mesaj yayınlamış ve geçmişte MHP'de yer alıp sonradan İYİ Parti bünyesine geçen isimlere özel bir çağrıda bulunmuştu. Yine Sayın Genel Başkanımız sizlere hürmetlerini sunarak İyi Parti'ye yeni bir çağrısını iletiyor ve saygıdeğer kamuoyuyla paylaşıyorlar."