CiddiGazete- MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Devlet Bahçeli’nin Elbistan'da depremzede vatandaşlarla tartışması hakkında açıklama yaptı.

Dertlerini Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a anlatmak isteyen vatandaşlara, "Sayın Cumhurbaşkanını ve buraya ziyareti sabote etmeye hakkınız yok. Sessizlik olacak. Dağılın. İndirin şunları" diye bağırması hakkında, Twitter hesabından açıklama yapan Büyükataman şunları kaydetti:

1- Asrın felaketini yaşadığımız 6 Şubat gününden itibaren Türkiye Cumhuriyeti bir yandan milletimizin yaralarını sarmak için olağanüstü bir gayretle çalışırken diğer taraftan yaşanan depremlerden siyasi rant elde etmeye çalışan siyasi yağmacılara karşı mücadele vermektedir.

İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı'na 2 kurşun İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı'na 2 kurşun

2- İlk günden itibaren kirli bir oyun tezgâhlayan zillet ittifakının taşeronluğuna soyunan tribün simsarları da futbol sahalarını siyaset arenasına çevirmeye çalışarak adeta milli iradeye saldırmışlardır.

3- Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, deprem şehitlerimize saygısızlık yaparak futbol sahalarına siyaset bulaştıran ve statlardan kaos doğurmaya heveslenen milli irade karşıtlarına geçit vermeyen örnek bir duruş sergilemiştir.

4- Milliyetçi Hareket Partisi’nin duruşu karşısında oyunları bozulunca telaşa kapılan zillet ittifakı aziz milletimizin acılarını siyasete malzeme yapmaya ve millet iradesine ipotek koymaya çalışarak partimizi hedef almışlardır.

5- Zillet ittifakı vekilleri ve medyası, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Elbistan ziyareti sırasında “Elbistan İl Olsun” pankartı altında slogan atmanın yeri ve zamanı olmadığını dile getirdiği sözlerini çarpıtarak depremzedelere hakaret ettiği iftirasını atmışlardır.

6- Felaketin ilk gününden itibaren milletimizin acılarını istismar ederek siyasi rant peşinde koşan zillet ittifakı partileri ve zillete payandalık yapan ufak tefek tek kişilik particikler de bu karalama kampanyasına dahil olmuş ve acılarımızı oya çevirme yarışına girmişlerdir.

7- Henüz bir aday belirlemeyi dahi beceremeyen zillet ittifakı, kendi içerisindeki kavgayı, tutarsızlığı ve teslimiyetçi anlayışı gizleme telaşıyla milletimizin karşısına her gün yeni bir algı operasyonu ile çıkmaya devam etmektedir.

8-Deprem bölgelerinde gezerken bile adaylık kavgası yapmaktan vazgeçmeyen, birbirlerini gerizekalı olmakla tanımlayan, yaşanan felaketten kaos doğurup iktidar devşirmeye heveslenen zillet ittifakının içine düştüğü çukur siyaseti açıkça ortadadır.

9- Türk milleti bu çukur siyasetine, zilletten iktidar devşirmeye çalışan 6+1 masası ve yancılarına, Türk futbolunu zillete kurban etmek isteyen siyaset holiganlarına ve Sayın Genel Başkanımızın sözlerini çarpıtarak algı operasyonlarından beslenen zillete gereken cevabı verecektir.

10- Milliyetçi Hareket Partisi Büyük Türk milletinin iradesini ipotek altına almaya çalışanların, acılarını istismar edenlerin, istikbalini kargaşaya mahkûm etmek isteyenlerin dün olduğu gibi bugün de karşısında, aziz milletimizin ise daima yanında olmaya devam edecektir.