İyi Parti'de vekil istifa etti İyi Parti'de vekil istifa etti

CiddiGazete- Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "Türk varlıklarına çok güçlü bir ilgi var. Yerel halkı enflasyonun düşeceğine ikna etmemiz gerekiyor" şeklindeki sözlerine çok sert tepki göstererek, "Türk milletini 'yerel halk' ifadesiyle değersizleştirmeye hizmet eden müfsit (arabozucu) zihniyetin, son günlerde maruz kaldığımız skandalların asal sorumlusu olduğunu hiç kimse inkar edemeyecektir" ifadelerini kulandı.

Bahçeli'nin sözlerini AKP'ye yakın hemen hemen tüm yayınlar tam verirken Albayrak Grubu'na ait Yeni Şafak Gazetesi açıklamaları sansürledi. Gazete, Devlet Bahçeli'nin Mehmet Şimşek'e yönelik sözlerini keserken; Dem Parti'ye hedef alan ifadelerini yayımladı.

YENİ AKİT ŞAŞIRDI: BEKLENMEDİK TEPKİ

AKP'ye yakın bir diğer gazete Yeni Akit ise Bahçeli'nin bu sözlerini "beklenmedik" buldu. "Bahçeli’den Mehmet Şimşek'e beklenmedik tepki! O ifadesi sonrası zehir zemberek sözlerle yüklendi" başlığıyla Bahçeli'nin sözlerini duyuran gazete, "Mehmet Şimşek'in ABD'de gerçekleşen IMF toplantısında Türk halkı için 'yerel halk' ifadesini kullanmasına Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP'den zehir zemberek tepki geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile yayımladığı mesajında, söz konusu ifadeye ateş püskürdü" ifadelerini kullandı.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Bahçeli'nin hedef aldığı bu ifadelere bakanlık açıklık getirmişti. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Mehmet Şimşek'in ABD'de yaptığı ve tepkilere neden olan açıklamasında "yerel halk" değil, "yerel yatırımcı" ifadesini kullandığını iddia etmişti.