CiddiGazete- Özellikle SSK ve Bağkur emeklilerini açlığa mahkum eden maaş düzenlemesiyle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2024'ün "Emekliler Yılı" olduğunu duyurdu.

Maaş artışının yüzde 42,6 olarak açıklanmasına rağmen, milyonlarca emeklinin sadece yüzde 25 zam alacağı düzenleme, gıdaya bile yeterli olmayacak.

16 milyon emekliye büyük şok yaşatan açıklamayla birlikte 2024'ün "Emekliler Yılı" ilân edilmesi, bir anlam ifade etmedi.

BAKANDAN ŞAKA GİBİ AÇIKLAMA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yokluğa mahkum edilen emekliler için sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "2024 Emekliler Yılı hayırlı olsun" dedi.

Emekliler için kültürel faaliyetler düzenleyeceklerini duyuran Işıkhan'ın açıklaması şöyle:

Dem Parti CHP'li adayı destekleyecek Dem Parti CHP'li adayı destekleyecek

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın takdirleriyle 2024 senesi Emekliler Yılı olarak ilan edildi.

Bu kapsamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın koordinasyonunda, 2024 yılı boyunca emeklilerimizin yaşam kalitesini artırmak, sağlıktan ulaşıma, sosyal imkanlardan kültürel faaliyetlere kadar geniş bir yelpazede haklarını genişletmek ve onlara özel hizmetler sunmak amacıyla çalışmalar başlatacağız.

Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmeleri dileğiyle; 2024'ün emeklilerimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum."