Yurt dışı çıkış harcı kaldırılsın Yurt dışı çıkış harcı kaldırılsın

CiddiGazete- Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, AKP'nin Kızılcahamam kampında yaşananları aktardı. Babacan'ın aktardığına göre; kampa katılanların büyük çoğunluğunun, önceki toplantılara göre en verimsiz kamp olduğu değerlendirmesinde bulundu.

AKP'nin seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere Kızılcahamam'da gerçekleşen toplantının gergin bir havada geçtiği, halktan kopukluk vurgusunun öne çıktığı, parti yönetimine yönelik özeleştiri eksikliğinin gündeme geldiği gelen kulis bilgileri arasında.

TARTIŞMA ÇIKTI, ERDOĞAN ARAYA GİRDİ

Nuray Babacan'ın aktardığına göre Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tartıştı. Çokal, Manavgat'ta özel hastanede vefat eden bir yakınını anlatarak, bakanlığın yeterli denetim yapmadığını söyledi. Sağlık Müdürüne ulaşamadığını anlatan Çolak'ın sözlerini kesen Bakan Koca, "O sağlık müdürü sizin talebinizle atandı. Sorumluluğu bize atamazsınız. Özel hastanelerle ilgili teftiş başlatmıştık, onu da siz durdurdunuz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan araya girerek, "Ölen arkadaşımız bizim ilçe başkanımız. Sağlığın özeli devleti olmaz. Hastane ayrımı olmadan gerekli denetimlerin yapılması lazım. İhmal var mı bakın" diyerek tartışmayı sonlandırdı.

İYİ PARTİ'DEN TRANSFER EDİLMİŞTİ

Tuğba Vural Çokal, 24 Haziran 2018'de yapılan seçimlerde Meclis'e İyi Parti listesinden girdi. Antalya teşkilatının tanımadığı Çokal, "Bastım parayı aldım sırayı" tekerlemesiyle gündeme geldi. İyi Parti'de vekil olduğu dönemde AKP için "Kabile" tanımı yapan Tuğba Vural Çokal, daha sonra İyi Parti'den istifa etti. Bir süre MHP'ye geçmeye çalışan Çokal, Devlet Bahçeli tarafından kabul görmeyince AKP'nin kapısını çaldı. Erdoğan'ın rozet taktığı Tuğba Vural Çokal, daha önceki ifadelerini silerek AKP ile kendisine yeni siyasi rota çizdi.

Editör: İbrahim KANBUR