CiddiGazete- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurtların yüz yüze eğitime devam eden öğrencilerin hizmetinde olacağını belirtti.

Ankara'daki Yurt Koordinasyon Merkezi'nde yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük bir felaketin yaşandığını hatırlatan Bakan Kasapoğlu, ilk andan itibaren Gençlik ve Spor Bakanlığının (GSB) kurumsal kapasitesinin tamamını deprem bölgesinin ihtiyaçlarına tahsis ettiklerini söyledi.

İKİLİ KULLANIM

Deprem nedeniyle mağduriyetlerin engellenmesi için yurtları depremzedelerin kullanımına açtıklarını belirten Kasapoğlu şöyle konuştu:

"Barınmayla birlikte yurtlarımız birer lojistik merkezi olarak, özellikle milyonlarca kap yemeğin pişirildiği, dağıtıldığı, servis edildiği mekanlar olarak da milletimize hizmet etti.

Hem deprem bölgesindeki hem de 81 il ve ilçedeki yurtların, ilk günden itibaren depremzedelerimizin ve öğrencilerimizin hizmetinde olacağını söylemiştik.

Yurtlarımız, yüz yüze eğitime devam eden öğrencilerimizin hizmetinde olacak. Aynı şekilde bu süreçleri yönettik. Bir yandan depremzede vatandaşlarımızı ağırlarken, diğer yandan da üniversitelerin aldığı kararlar doğrultusunda hem öğrencilerimize hem de çalışan gençlerimize yurtlarımız bugüne kadar hizmet verdi" ifadelerini kullandı.

TEKRAR PLANLAMA

Bakan Kasapoğlu, Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) üniversitelerin bahar dönemine ilişkin aldığı kararlara ilişkin ise şu değerlendirmeyi yaptı:

"Dün itibarıyla üniversitelerimizde senato kararıyla hem yüz yüze hem çevrimiçi eğitim paralel bir şekilde hibrit olarak başladı. Bu yeni süreç çerçevesinde özellikle eğitimine yüz yüze devam edecek gençlerimiz için üniversitelerin kararları doğrultusunda yurtlarımızı tekrar planladık. Onları en güzel şekilde kendi mekanlarına tekrar kavuşturmak için ilgili hazırlıkları yaptık. Şunun tekrar altını çiziyorum; ne bir genç arkadaşımızı ne de bir depremzedemizi mağdur etmeme adına, bakanlık olarak tüm çalışma arkadaşlarım ve altyapımızla bu süreci birlikte yöneteceğiz."