CiddiGazete- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 22-23 Mayıs tarihleri arasında Almanya'nın Leipzig kentinde düzenlenen Uluslararası Ulaştırma Forumu'na özel jetle gidip geldi.

Jet 24 MayUraloğlu'nun kullandığı uçağın sahibinin Beştepe'deki sarayın inşaatını da yapan Rönesans Holding olduğu ortaya çıktı.

Kamuda tasarruf önlemleri gündem olurken Abdulkadir Uraloğlu, Rönesans Holding'in TC-REC kuyruk tescilli uçağıyla gittiği Almanya'da bir gece kalıp Türkiye'ye geri döndü.

Selvi'ye Kavala tepkisi Selvi'ye Kavala tepkisi

Bakanın jet yolculuğunun kayıtlarını açıklayan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, "Neden tarifeli uçakla gitmiyorsun? Bu uçak kimin?" diye sordu. Başarır, "Bu holding ile ne ilişkin var? Utanç verici bir tablo, ücret ödedin mi?" diye sordu.

"KİMİN UÇAĞIYLA GİDİYORSUN?"

Ali Mahir Başarır şunları söyledi: "Uraloğlu, Uluslararası Ulaştırma Formu için Almanya'ya gitti. Özel bir jetle gitti beyefendi. Tarifeli uçakla gitmedi. Neden özel uçakla gidiyorsun ve kimin uçağıyla gidiyorsun? Gittiğin uçak Rönesans'a ait. Utanç verici bir tablo. Nasıl bir ilişkin var? Neden onun uçağına bindin. Ücret ödedin mi? Ödediysen Bakanlığın bütçesinden mi ödedin? Bunların hepsinin konuşulması lazım. Beyefendiler en küçük bir toplantı için bile özel uçakla Almanya'ya gidiyor; yazık..."

Editör: İbrahim KANBUR