CiddiGazete- Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, tatil için Bodrum’a gelenlerin çevreyi kirletmesine isyan etti. Ahmet Aras ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu arasında polemik yaşandı.

Başkan Aras, sosyal medya hesabından, “Değerli Bodrumlular, kıymetli misafirlerimiz, merhaba. Son 2,5 günde 60 bin aracın giriş yaptığı Bodrum'un Belediye Başkanı olarak paylaşmakta olduğum bu "kötülük" videosu eşliğinde; 3500 yıllık bir kente ve insanlarına saygısı olmayanların neden olduğu görüntüleri, "Bodrum'un her yeri çöp içinde" diyerek sosyal medyada paylaşanlara seslenmek istiyorum. Bu kentin Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü, 404 personel ve 174 araç ile toplamı 650 milyon metrekare olan 56 mahallemize hizmet veriyor. Sizin Bodrum'u eleştiren videolarınıza konu olan görüntüler ise kış aylarında 600 bin, yaz aylarında 2 milyona yakın insanın çöpünü gece gündüz demeden toplayan temizlik emekçilerimizin yan gelip yatması nedeniyle oluşmuyor. O görüntüler, Bodrum'a, insanlarına ve misafirlerine saygısı olmayanların, ne yazık ki çok olması sayesinde oluşuyor. Dolayısıyla Bodrum'u ve Bodrumluları haksız yere kötülemeyin çünkü, kötü olan biz değiliz. Kötü olan, kentimizi ve kalbimizi açtığımız bazı yeni Bodrumlular ve Bodrum'da olmayı asla hak etmeyen, bazı misafirlerimiz” notu eşliğinde çevreye atılan çöpleri gösteren bir video paylaştı.

BAKANLIKTAN CEVAP

Sosyal medyada olumlu ve olumsuz pek çok yorum alan Başkan Aras’ın paylaşımına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu da cevap verdi. Mumcu, Aras’ı etiketleyerek şu mesajı paylaştı:

“Sayın Başkan @ahmetarasbodrum öncelikle belirtmek isterim ki Bodrum’un belediye sorumluluğunda olan dertleri ile dertlenmenize teşekkür ediyorum. Bu demek oluyor ki kısa zamanda çözüme kavuşturacaksınız.

Bodrum’da Bakanlığımız sorumluluğunda olan bir eksikliğin olmadığını, *diğer taraftan sorumluluğumuzda dahi olmamasına rağmen üstlendiğimiz alt yapı-arıtma ve bunların onarımından kaynaklı asfalt çalışmalarını da Nisan ayında bitirdiğimizi biliyor olmalısınız.*

Kışın 600 yazın 2 milyon kapasiteye çıkan nüfusun ise bir Kültür Turizm Bakanlığı başarısı olarak değerlendirmenizi rica ederim.

Hayırlı sezonlar geçirmeniz dileğiyle…”