CiddiGazete- Milliyetçi Hareket Partisi'nin ebedi lideri Alparslan Türkeş adına ailesi tarafından kurulan vakfa karşı MHP'nin mevcut yönetimi, 24 yıl sonra alternatif vakıf kurulacağını açıkladı.

Alparslan Türkeş'in 12 Eylül dönemindeki duruşu nedeniyle ülkücü camiadan dışladığı Edip Semih Yalçın, kuracakları vakfa Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Vakfı (TATSAV) adını vereceklerini duyurdu.

ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN KOVDUĞU SEMİH YALÇIN "TÜRKEŞÇİ" OLDU!

12 Eylül 1980 askeri darbesinden, 4 Nisan 1997'deki vefatına kadar Alparslan Türkeş'in ülkücü teşkilatlara ve MHP'ye yaklaştırmadığı mevcut MHP'deki isimlerden Semih Yalçın'ın açıklaması şöyle:

Kurucu Liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş tarafından MHP ve Ülkücü Hareket'e bırakılan manevi ve siyasi mirasın; vakıf görünümlü bir çatı altında örgütlenen maksatlı çevrelerce istismar gayretlerinin artması üzerine, partimizce harekete geçilmiştir.

Başbuğumuzun manevi mirasını korumak, adını, davasını ve ve bizlere emanet ettiği Türklük ülküsünü ve gerçek varisleri olarak kıyamete kadar yaşatmak maksadıyla kendisinin adını taşıyan bir vakfın kurulması kararlaştırılmıştır.

TÜRKİYE ALPARSLAN TÜRKEŞ SİVASET AKADEMİSİ VAKFI adını taşıyacak vakfın kuruluş çalışmaları başlatılmış olup en kısa zamanda tamamlanacaktır.

Vakfın kısa adı TATSAV olacaktır.

TATSAV faaliyete geçtikten sonra Alparslan Türkeş'i ve onun banisi olduğu ülkücü hareketi bundan böyle hiç kimse istismar edemeyecektir.

Bunu yapan ailesi de olsa; Alparslan Türkeş adının ve geride bıraktığı kutlu mirasın sinsi amaçlar için kullanmasına müsaade edilmeyecektir.

Böylece MHP'nin birlik ve bütünlüğünü bozmayı, Ülkücü Hareket'in tarihi misyonunu engellemeyi, camiamızda ikilik çıkarmayı hedef alan entrikaların döndürülmesi çabalarına son verilmiş olacaktır.

Merhum Alparslan Türkeş'in gerçek ailesi, MHP camiası ve Ülkücü Harekettir.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket'te kan bağı değil; can ve inanç bağı, aidiyet hissi ve bilinci esastır.

Alparslan Türkeş'in gerçek evlatları onun yolundan hiç ayrılmamış MHP camiasının mensupları ve Ülkücülerdir.

CHP'li Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a ve Kripto Abla rolünü üstlenmiş Heval Meral'e hizmet eder hâle gelen mevcut vakfı, hiçbir Ülkücü kabullenemez.

Mansur Yavaş vasıtasıyla CHP'nin siyaset değirmenine su taşıyan İP Müdiresi Meral Akşener'in kirli emellerine alet olan bir vakfı istemiyoruz.

MHP camiasi ve Ülkücü Hareket olarak, entrika müstahsili mevcut vakfı tanımıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz."

NE OLMUŞTU?

Ankara'da Alparslan Türkeş Vakfı'nın Başkanı Ahmet Kutalmış Türkeş'in babası için düzenlediği anma törenine yaklaşık 30 kişilik grup saldırı düzenlemişti. Saldırıda yaş ortalaması 80 olan ülkücüler dövülmüş, kadın ve çocuklar korku dolu dakikalar yaşamış, polis ekipleri de olayı izlemekle yetinmişti.

Alparslan Türkeş Vakfı Başkanı Ahmet Kutalmış Türkeş, konuyla ilgili Twitter'dan açıklama yaparak "Alparslan TÜRKEŞ Vakfı'nın yaptığı TÜRKEŞ'İ anma toplantısını bile hazmedemeyecek kadar TÜRKEŞ düşmanı olan nonoşların, polis gözetimi ve koruması eşliğinde toplantıya girip, sahnede yaptıkları oryantal show aşağıdadır, bir dahakine sen de gel Süleyman!" ifadelerini kullanmıştı.

Ahmet Kutalmış Türkeş, gönderisinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ankara Valiliği'ni etiketlemişti.