CiddiGazete- Devlet Bahçeli'nin İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yerel seçimler için yaptığı ittifak daveti, MHP Genel Merkezi'ne şaşkınlık yaşattı.

Bir gün önce İyi Parti ve Meral Akşener için ağır ifadeler kullanan bazı isimler, Bahçeli'nin davetinin ardından suskunluğa gömüldü.

İşte vergisiz telefonun detayları İşte vergisiz telefonun detayları

Devlet Bahçeli'nin MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir üzerinden ilettiği "Çağırdık dönmediniz yuvaya. Yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına" ifadeleri siyaset kulvarını şoke etti.

İsmail Özdemir ifadelerini sosyal medya hesabından da paylaşırken, MHP Genel Merkezi'ndeki çok sayıda ismin "ölü taklidi" yaptığı görüldü.

Bahçeli'den sonra genel başkanlığa oynayan isimlerden İzzet Ulvi Yönter, İsmail Özdemir'in "ittifak" paylaşımını görmezden geldi.

Yönter'le aynı ekipte yer alan ve Meral Akşener'i ağır ifadelerle eleştiren isimlerden Semih Yalçın da Devlet Bahçeli'nin davetini paylaşmadı.

YILDIRAY ÇİÇEK ABANDONE OLDU

Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, İsmail Özdemir'in gece yarısı yaptığı paylaşımı RT'lemek zorunda kaldı ancak, gün içinde Türkgün Gazetesi'nde İyi Parti'yi eleştiren yazısı baskıya girdiği için değişiklik yapamadı. Çiçek, bugün yayımlanan yazısında Oktay Vural üzerinden Meral Akşener'i HDP ile yan yana gelmekle suçladı.

Sinan Ateş cinayetindeki suskunluğu nedeniyle ülkücü camianın eleştirdiği MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman da Devlet Bahçeli'nin sözlerini paylaşmayan isimlerden oldu.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen MHP Genel Başkan Yardımcılarından Feti Yıldız da Devlet Bahçeli'nin İyi Parti'ye yaptığı ittifak çağrısını görmezden gelenler arasında yer aldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ise Bahçeli'nin ittifak çağrısını paylaştı.

İP'TEN İYİ PARTİ'YE

Yandaş medya, "İP", "müdüre", "kripto" ifadeleriyle haber yaptığı İyi Parti ve Meral Akşener hakkında "u" dönüşüne imza attı. Devlet Bahçeli'nin "ittifak" çağrısını duyuran yandaş medyada "İP" İyi Parti, "müdüre" de İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener oldu!