CiddiGazete- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "2027 Avrupa Oyunları"nın imza töreni için 69 kişilik heyetle çıktığı Roma gezisi, AKP'nin organizasyonlarına benzediği için eleştirildi.

Faruk Bildirici yazısında "Geziyi en ayrıntılı yazan Ertuğrul Özkök'tü. Geziye katılan 37 gazetecinin isim listesini de yayımladı ama gezi masraflarını kimin ödediği bilgisini o da vermedi" dedi.

Bildirici, İmamoğlu'nun danışmanı Murat Ongun'a "Roma gezisine davet ettiğiniz gazetecilerin harcamalarını İBB mi karşıladı?" diye sordu.

HAKLI SORUYA SAÇMA CEVAP

Murat Ongun, Faruk Bildirici'nin sorusuna şöyle cevap verdi:

"Bu soru ne yazık ki gazetecileri aşağılayan bakıştır; yani Türkiye'nin başarısını gözlemleyip yazacak gazeteciler etkinlik masraflarını düşünerek gerçeği yazmayacaklar mı? AİHM duruşmalarda tanıklık yapan gazeteciler dahil herkese yol yiyecek barınma masrafını veriyor; bunu alan gazeteci duruşmada gerçekleri söylemez diyebilir miyiz?

Biz gazetecileri, bizim ya da partimizin propagandası için davet etmedik. Türkiye ve İstanbul'un başarısına ortak olmaları için davet ettik. Büyükelçilik davetlerinde atıştıran içki içen gazetecilerin bunları yapmaması mı gerekir? Bu yanlış bir tartışmadır, gazetecinin sorusu ve haberi üzerinden tartışma yapılmalıdır. Hakikattir önemli olan."

"HALKLA İLİŞKİLER FALİYETİ"

Altınok hakkında soruşturma Altınok hakkında soruşturma

"Ongun'un karşılaştırmalarına ve görüşlerine katılamıyorum" diyen Faruk Bildirici, "Çünkü Roma gezisi, İstanbul ile ilgili olduğu kadar İmamoğlu'nun halkla ilişkiler faaliyeti. Öyle olmasa sportif bir etkinlik için spor yazarından çok siyaset yazarı davet edilmezdi geziye" ifadelerini kullandı.

Editör: İbrahim KANBUR