CiddiGazete- Gazeteci Barış Pehlivan, daha önce üç yıl dokuz ay ceza aldığı ve altı ay hapiste kaldıktan sonra tahliye edildiği dava nedeniyle bugün yeniden cezaevine girdi.

Pehlivan, temmuzda çıkarılan Covid-19 izinlisi hükümlülerinin tekrar cezaevine girmesini engelleyen yasadan muaf tutulmuştu. Pehlivan'ın denetimli serbestlik talebine cevap verilmedi.

Bora Kaplan'ın ilk şirketinin adı 'Menzil' Bora Kaplan'ın ilk şirketinin adı 'Menzil'

İtirazının kabul edilmemesi halinde Barış Pehlivan sekiz ay daha açık cezaevinde kalacak.

PEHLİVAN: MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİM

Cezaevine girmeden önce Silivri'de açıklama yapan Pehlivan, "Geçici 10. maddenin 2. fıkrası benim özgür olmamı emrediyor. Ben maalesef bu ülkenin vatandaşı olmama rağmen Meclis'ten çıkan yasadan yararlanamıyorum. Benim bir cinayet hükümlüsünden, tecavüz hükümlüsünden, dolandırıcıdan daha tehlikeli olduğumu mu düşünüyorlar? Meselenin benle ilgili olmadığını biliyorum. Türkiye'de yakın dönemde yaşananların okyanusta kum tanesi olduğunu biliyorum. Ben burada içeri girerken benim kitaplarımı, yazılarımı da içeriye sokmak istiyorlar. Ben daha önce nasıl girdiğimde kitap yazdıysam, yazı yazdıysam kimsenin kuşkusu olmasın" ifadelerini kullandı.