CiddiGazete- Büyük Birlik Partisi'nin Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'na yakın isimler, BBP'ten istifa ederek yeni parti kurma hazırlıklarına başladı.

Hareketin öncüsü eski BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, genel merkez için bina tuttuklarını belirtirek, "Büyük bir teveccüh ve büyük bir hareketlilik var" dedi.

Cumhur İttifakı'nın destekçisi Büyük Birlik Partisi'nde bölünme yaşandı.

BBP'in kurucu genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'na yakın isimler, BBP'ten istifa ederek "Milli Yol Hareketi" ismiyle yeni parti kurma hazırlıklarına başladı.

Ankara'da parti binasını tuttuklarını ifade eden Remzi Çayır, "Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte siyaset yapmış, gençlik yıllarında ülkücü harekette bulunmuş, 13 yıl içeride kalmış; roman, tiyatro, hikaye kitapları olan, son dönemde BBP'ten ayrılarak farklı siyasi kulvarlardan gelen arkadaşlarla birlikte, Türkiye'nin önüne bir iktidar projesi koymak üzere yola çıkmış bir hareketiz.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun arkadaşlarının öncülüğünde Türkiye'de kendisini sosyal demokrat, milliyetçi, milli görüşçü veya AK Partili veya İYİ Partili sayan, geleceğinde daha iyi bir Türkiye, daha yaşanabilir Türkiye, insanların adalet duygusunun güçlendiği, sistemin insana hizmet ettiği, insanı mutlu yaşattığı bir Türkiye ideali ile bir araya gelmiş arkadaşlar olarak kendimizi tarif edebiliriz" ifadelerini kullandı.

"GENEL MERKEZİMİZİ TUTTUK, FARKLI KESİMLERDEN BİR YAPI OLUŞTURUYORUZ"

Yeni oluşumla ilgili bilgi veren Remzi Çayır şöyle dedi: "Şu anda Milli Yol Hareketi olarak ifade edebiliriz. Bir platform kurduk. Genel merkezimiz Ankara İskitler’de. Büyük, müstakil 5 katlı bir yer tuttuk. Farklı kesimlerden, Alevi kardeşlerimizden, sosyal demokratlardan, ülkücüler başta olmak üzere bir yapı oluşturuyoruz. Bu yapının temel amacı siyaseti değişim ve dönüşüme uğratmak. Var olan bu sistem Türkiye meselelerini çözememektedir. Rahmetli genel başkanın ifadesiyle, yıllar yılı söylemişti 'Bu elbise bu millete dar geliyor' diye. Ne yazık ki sistem insanı bir türlü mutlu etmiyor. Bütün umutları öteleyen erteleyen, cennet vaadini ahrete bırakan bir anlayış. Halbuki siyaset insanlara burada da cenneti yaşatmalı, bunun için siyaset yapılmalı. İnsanın onurunu ve haysiyetini koruması ve gelecekten endişe duymaması için siyaset yapılmalı."