CiddiGazete- "Paris Büyükelçiliği" ile gündeme gelen İyi Parti'nin eski genel başkanı Meral Akşener, dün Saray'da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'la baş başa bir görüşme gerçekleştirdi.

Adnan 6Haz1AKP'nin kapısından dönen Adnan Beker-Ümit Dikbayır ikilisi, 60 gün belediyeden çıkmadan kutlamaları kabul eden Keçiören Belediye Başkanı CHP'li Mesut Özarslanı tebrik etmeye de birlikte gitmişlerdi.  Ankara'daki yerel siyasetin tartışmalı isimlerinden Özarslan, gelen tepkiler üzerine kutlama ziyareti kabullerini 60. günde noktalama kararı almıştı. Mesut Özarslan, 60 gün boyunca hiç bir icraat yapmadan sosyal medya hesabından sürekli ziyaret fotoğrafları paylaşmıştı.

ABDULKADİR SELVİ YAZDI

İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet Gazetesi'nde görevli Abdulkadir Selvi de bugünkü köşesinde bu görüşmeyi değerlendirdi. İşte Selvi'nin yazısından ilgili bölüm şöyle:

AKŞENER İKİ MİLLETVEKİLİ İÇİN RİCADA BULUNMUŞTU

Erdoğan ile Özgür Özel arasında normalleşme rüzgârları eserken, CHP ile İYİ Parti arasında sert bir tartışma yaşanıyor.

Tartışmanın kaynağında İYİ Parti'den istifa eden parti yöneticisi ve milletvekillerinin CHP’ye katılmaları.

Akşener'e ilginç ziyaret Akşener'e ilginç ziyaret

Özgür Özel, salı günkü grup toplantısında Antalya Milletvekili Aykut Kaya'ya CHP rozetini taktı. Ne kadar doğru orasını bilmiyorum ama İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nun, Aykut Kaya'nın CHP'ye alınmaması için ricada bulunduğu kulislere yansımıştı. Ancak ricası dikkate alınmayıp katılım gerçekleştirilince Müsavat Dervişoğlu, çok sert tepki gösterdi.

GÜNEŞ MOTEL BENZETMESİ

Doğrudan Özgür Özel'i hedef aldı. "Güneş Motel" benzetmesi yaptı. "Bir siyasi parti genel başkanının böyle bir işe çanak tutmak için plan kurması ayıp ve utanç vericidir" dedi.

Siyasette milletvekili transferi ilk kez olmuyor. Ama bunlar siyaseti çirkinleştiren şeyler. Bir de işin Müsavat Dervişoğlu’nun ricasıyla ilgili yüzü var. Tabii eğer doğruysa.

Bu konuda yakın geçmişten bir örnek vermek istiyorum.

İKİ MİLLETVEKİLİ

Seçimlerden sonra İYİ Parti'de kıyamet kopmuştu. Partinin kasasında para olmadığı tartışmaları ile cinsel taciz iddialarının ayyuka çıkması milletvekillerinin istifasına neden olmuştu.

O dönemde iki milletvekilinin AK Parti'ye katılacağı söyleniyordu.

AKŞENER'İN ERDOĞAN’DAN RİCASI

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Bu iki milletvekilini partiye almayın" diye bir mesaj iletti. Sonra ne oldu? O milletvekilleri AK Parti'ye katılmak istediler ama Erdoğan hiçbir zaman o kapıyı açmadı.

Dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Erdoğan, Akşener görüşmesi vardı. Bu anekdotu hatırlatmak istedim.

Siyaset hep rekabet demek değildir aynı zamanda güven ve centilmenlik demektir.

Editör: İbrahim KANBUR