CiddiGazete- Karaman’ın Ayrancı ilçesinde MHP’li Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, belediyenin 15 bin metrekarelik arazisine dikilen domates, biber, salatalık, kavun ve karpuzu önce ücretsiz, daha sonra ise kilosu 1 liradan satışa sundu.

Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı ilçede tamamlanan ve yapımı devam eden projelerle ilgili gazetecilere bilgi verdi.

SOĞUK HAVA TESİSİ

Bölgenin katma değerlerinden obruk peyniri, yoğurt, Tokaloğlu kayısı ve beyaz kirazın uygun koşullarda bekletilmesi bakımından mevcut 250 ton kapasiteli soğuk hava deposuna 2000 ton kapasiteli ilave yapıldığını hatırlatan Büyükkarcı, 1350 metrekarelik kapalı alana sahip olan bu tesiste 80 tonluk tur ve kamyon kantarı da bulunacağını söyledi.

ÖTÜKEN VE TURAN KONUTLARI

Başkan Büyükkarcı, “Öte yandan 50 konut ve 13 işyerinden oluşan Ötüken Konut projemizin ardından ikinci etap olarak başlattığımız 108 konuttan oluşan Turan Konutları da tamamlanmak üzere. Çağın gerektirdiği tüm gereklilikleri düşünerek planladığımız bu konutların yakın dönemde satış işlemlerine başlıyoruz. Toplamda üç etap olarak planladığımız konut projesinin ikincisini de tamamlamış olacağız” diye konuştu.

HALK BOSTANI

Büyükkarcı, “Halk Bostanı” projesi hakkında ise şunları söyledi:

AKP ve MHP'den ortak komisyon AKP ve MHP'den ortak komisyon

“İlçede yaşayan hemşehrilerimizin sebze masraflarını düşürmek ve aile bütçelerine katkı sağlamak adına belediyemize ait 15 bin metrekarelik bir alanı halk bostanı haline getirdik. Burada yetiştirdiğimiz biber, salatalık, domates, kavun ve karpuz gibi ürünleri ilk etapta ücretsiz olarak dağıttık. Devam eden süreçte ise kilogramı 1 lira olacak şekilde satışına başladık. Bu çalışmamız da, ilçede yaşayan hemşerilerimizin pazar masraflarını büyük ölçüde düşürmesi nedeniyle takdir topladı. Bostanın ilçedeki herkese hizmet edebilmesi adına yüklü alımlara izin vermiyor, kişilerin her üründen 2’şer kilo almalarını sağlıyoruz.”

HAYVANAT BAHÇESİ

Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, 6 bin metrekarelik alan üzerine bir hayvanat bahçesi projesi üzerinde çalıştıklarını da sözlerine ekledi.