CiddiGazete- Beşiktaş’a 2-0 mağlup olan Başakşehir'de teknik direktör Emre Belözoğlu, karşılaşmanın ardından beIN Sports'a konuştu.

Maç sırasında kendisine küfürlü tezahüratlarda bulunan Beşiktaş taraftarlarına tepki gösteren Emre Belözoğlu, "Beşiktaş büyük bir camia... Beşiktaş taraftarına yakışmıyor. Annemiz var, eşimiz var. Çocuklarımız buraya geldi. Böyle taraftarlık olmaz. Benim tertemiz bir annem, tertemiz bir eşim var. Annem hayatında babamdan başka biri ile tanışmadı, eşim benden önce başka kimse ile görüşmedi. Herkesin bir hayatı var. 35 dakika Emre Belözoğlu'nun annesine küfür etmek olmaz. Beşiktaş'a gönül vermiş insanların yüzde 50'si yüzde 60'ı bu konuda hassastır. Ancak buraya gelenler! Bizim bir terbiyesizliğimiz olmadı. Adaptan yoksun, ağır olacak belki ama haysiyetten yoksun bu tavırla bu iş olmaz."

"ÇOCUKLAR 30-35 DAKİKA KÜFÜR DİNLEDİLER"

Emre Belözoğlu, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında da Beşiktaşlı taraftarlara tepkisini sürdürdü.

Fenerbahçe ilk 4 yarışında yara aldı Fenerbahçe ilk 4 yarışında yara aldı

Maça kızını getirdiğini söyleyen Emre Belözoğlu, "Sağ olsun bizimkiler de bizim çocukları oraya yakın koydular. Çocuklar 30-35 dakika küfür dinlediler. 8 ve 5 yaşlarında iki kızım var. Benim de tanıdığım Beşiktaş taraftarı çok dostum var. Özellikle 1 ay önce büyük bir felaket yaşamış ülke, Emre Belözoğlu'na küfrediyorsa bu nasip işidir. Haysiyet de nasip işidir. Bu insanların ne insanlık ne de haysiyetten nasibini aldığını düşünmüyorum. Annem var, babamdan başka kimsenin elini tutmamış. Şeref istiyorlarsa bu bizde fazlasıyla var. Kendilerini gidip aynada kontrol etsinler. Hepsinin annelerinin ellerinden öpmesini istiyorum. Anneler bu ülkede insanlar adına en değerli varlıktır. Hepsi anneme, eşime ettikleri küfürden sonra annesinin elini öpsün, varsa eşlerine sarılsın" dedi.

"ADNAN'IN İSTEYEREK YAPTIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM"

Adnan Januzaj'ın gördüğü kırmızı kart pozisyonuyla ilgili de düşüncelerini paylaşan Belözoğlu, "Mete Kalkavan üzerinden değerlendirmek istemiyorum. Oyunun içinde kalmak istiyorum. Kırmız kart pozisyonu ile alakalı verilebilirdi de verilmeyebilirdi de. Kaydıktan sonra ayağını kaldırıyor da. Başka açıdan bakınca sanki mecbur kalıyor. Biz 10 kişi kalmasaydık, bu kadar basit hata ile gol yemeseydik karşılaşma daha farklı senaryoya doğru gidiyordu diye hissettim. Oyuncuların da bunu anlaması gerekiyor. Adnan'ın isteyerek yaptığını düşünmüyorum. Oyunun gidişatı bizim lehimizeydi. Takım olarak iyi organizasyon içinde maça bağlandık. Kırmızı kart üzerinde çok konuşmak istemiyorum arada bir pozisyon" ifadelerini kullandı.

"10 KİŞİ KOLAY DEĞİL"

Beşiktaş'a karşı 10 kişi kaldıktan sonra da ellerinden geleni yaptıklarını belirten Emre Belözoğlu, "Oyunun başı itibarıyla iyi başladığımızı devamında da oyunun ve skorun bize döneceğini hissettirdiğimiz anlarda yaptığımız bireysel hata sonucu rakibin attığı ilk şut gol oldu. 10 kişi kaldık Beşiktaş’a karşı, 10 kişi kolay değil. Zorlu hava şartlarından buraya geldik. Beklentim, bizim için önemli bir hedef olan çarşamba gününe bunun yansımaması. Oyuncularım mücadele ettiler. Kalite olarak Beşiktaş’ın altında olsak da oyuncularım ellerinden geleni yaptı. 11'e 11 olsa farklı bir sonuç alabilirdik" dedi.