CiddiGazete- AKP'nin mitinginde yaptığı konuşmayla Türkiye'nin gündemini değiştiren Trabzonlu Beratcan, "Hain" kelimesinin ne anlama geldiğini bilmediğini söyledi ve Kemal Kılıçdaroğlu'ndan özür diledi.

61 medya'ya konuşan Beratcan, "Cumhurbaşkanımızı çok seviyorum Allah'ıma şükür. Kendisini çok dinliyorum. Adaletli bir adam. O yüzden onu çok seviyorum. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Mitinge gidip onu göreceğim diye heyecanlandım. Daha önce de kendisini görmüştüm. Ama o zaman engelli birisiyle konuştuğu için ona ulaşamadım. Bariyerlere çıkmıştım. Ağlıyordum. El salladım. Cumhurbaşkanı da el uzatarak 'Bu çocuğun annesi kim?' diye sordu. Bir korumasına beni yanına getirmesini söyledi. Ben de mutlu oldum. Çok özlüyorum babamı. Ayda bir kısa süreliğine görüyorum onu. Ben de 'Sayın Cumhurbaşkanım ben babamı 10 yıldır görmüyorum. Lütfen babama af verin' dedim. Suçsuz yere yatanlar olduğunu söyledim. 'Siz de babasınız' dedim. Cumhurbaşkanı da Salih Cora amcayı gösterdi. Bana orada kumandalı araba hediye ettiler. Ben de 'Bu adamın hakkını yemeyin, bu adamın parasını yiyoruz' dedim. Bunlar aklıma nerden geldi bilmiyorum. Babama af için konuşmuştum. Orada çok heyecanlandım. Refleks oldu. Benim durduğum alanda kadınların konuşmasıyla aklıma yerleşti" diye konuştu.

"HAİNİN ANLAMINI BİLMİYORUM, ÖZÜR DİLİYORUM"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "Hain" kelimesini kullanan Beratcan'a kelimenin anlamını bilip bilmediği sorulduğunda ise "Yok bilmiyorum. Kendisinden de özür dilerim. Söylediğime pişmanım. Siyasi işini bilmiyordum. Kadınlar 'Yalancı' diyordu. Benim de orada aklıma geldi söyledim. Çok özür diliyorum ondan" dedi.

Beratcan, "Tepki aldın mı?" sorusuna ise "Çok tepki oldu ama bana değil. Yanımda ben konuşurken gülenlere" diye cevap verdi.