CiddiGazete- Beşiktaş Belediyesi'nin eski yönetimini kapsayan rüşvet operasyonunda gözaltına alınan 16 şüpheliden Beşiktaş Belediyesi'nin eski başkanı Murat Hazinedar'ın da aralarında bulunduğu üç kişi hakim kararıyla tutuklandı.

Eyüpsultan Belediyesinden 'Öğrenci Evi Destek Paketi' Eyüpsultan Belediyesinden 'Öğrenci Evi Destek Paketi'

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "Çıkar amaçlı örgüt kurma", "Rüşvet" ve "İrtikap" suçlarından iki yıldır süren soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda 17 şüpheli yakalanmıştı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüphelilerden biri serbest bırakılırken, aralarında Murat Hazinedar'ın da bulunduğu 16 şüpheli dün sabah saatlerinde Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

SEKİZ KİŞİYE KONTROL TALEBİ

Savcılık ifadelerinin ardından Murat Hazinedar, eski başkan yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi, Çetin Kırışgil, Ekrem Eray Arda, Mehmet Uğur Şahin, Bediz Güvenkaya ve Mürvet Günday "İcbar suretiyle irtikap" ve "Rüşvet almak" iddiasıyla tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Şüphelilerden biri savcılık sorgusundan sonra serbest bırakıldı. Diğer sekiz şüpheli için adli kontrol uygulanması talep edildi. İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'nde sorguları yapılan şüphelilerden Murat Hazinedar, Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil tutuklandı.