CiddiGazete- Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkma şansını yitiren, UEFA Avrupa Ligi'ne kalması için son iki maçta mucize kovalayacak olan Beşiktaş, Süper Lig'e döndü. Siyah-beyazlı ekip, lider Trabzonspor ile oynayacağı kritik karşılaşmanın hazırlarına bugün başlayacak.

Beşiktaş'ın internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi: Futbol Takımımız, Spor Toto Süper Lig’de Trabzonspor ile Vodafone Park’ta oynayacağı maçın hazırlıklarına, bugün saat 19.00’da BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde yapacağı antrenmanla başlayacak."

TRABZONSPOR MAÇI BİLETLERİ SATIŞA SUNULDU

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig’in 12. haftasında, 6 Kasım Cumartesi günü saat 19.00’da Vodafone Park'ta Trabzonspor ile karşılaşacak.

Karşılaşmanın biletleri, 2019-20 sezonunda Vodafone Park kombinesi olan taraftarlar için öncelikli olarak satışa sunuldu.

Bilet satışlarına ilişkin önemli detaylar şöyle:

BİLET ALIMI

- Taraftarlar, biletlerini passo.com.tr, Vodafone Park Bilet Satış Gişesi ve Passo Mobil uygulaması üzerinden satın alabilirler.

- Bir kişi, Genel satışta (2) iki adet bilet satın alabilir.

- Bilet satın alacak taraftarlar, biletlerini satın almadan önce HES uygulamasındaki Hes Kod Ayarları > Aşı Durumu > Hastalık Durumu ve Test Durumu bildirimlerini aktif hale getirmeleri gerekmektedir. Bu bildirimleri aktif hale getirmeyenler bilet satın alamayacaktır.

- Passolig kartı olmayan taraftarlar, passo.com.tr adresinden başvuru yaptıktan sonra bilet satın alabilirler.

- E-Bilet uygulamasının zorunlu olduğu ve hem elektronik bilet hem de kağıt biletle giriş yapılan müsabakalarda başkası adına düzenlenmiş elektronik kart ile müsabakaya giren ve kartını başkasına kullandıran kişiler hakkında 6222 sayılı kanunun 15. maddesi hükümleri çerçevesinde cezai işlem yapılmakta ve bu kişiler hakkında ayrıca seyirden men cezası uygulanmaktadır. Bu nedenle taraftarın herhangi bir cezaya maruz kalmamaları için başkasına ait elektronik kart (Passolig) ile müsabakalara girmemeleri ve kendi elektronik kartlarını başkalarına kullandırmamaları gerekmektedir.

ÖNCELİKLİ SATIN ALMA HAKKI

2019-2020 sezonunda Vodafone Park’ta kombinesi olan taraftarlar, biletlerini 4 Kasım saat 11.00'e kadar öncelikli olarak satın alabilirler. Öncelikli alım için ayrılan bilet miktarı, mevcut kapasitenin %50'lik bölümüdür. Trabzonspor maçının biletleri, 4 Kasım Perşembe günü saat 11.00'de genel satışa sunulacaktır.

DEPLASMAN TRİBÜNÜ

TFF Sağlık Kurulu kararı gereğince deplasman takımı taraftarlarına bilet satışı yapılmayacaktır.

MAÇ GÜNÜ HES KONTROLÜ

Bilet satın alan taraftarlar, son sağlık durumları HES kodu üzerinden otomatik olarak sorgulanacaktır. Sağlık durumunda değişme olan ve bilet satın alma kriterlerine uymayan (Covid 19'a yakalanan veya temaslı olan) taraftarların biletleri bloke edilecektir. Bileti bloke edilen taraftarlar, biletlerini (bilet satın alma kriterlerine uygun) başka bir kişiye transfer edebilecektir. Bu durum taraftarlara SMS ve E-mail olarak bildirilecektir.

BİLET SATIN ALIMINA DAİR ÖNEMLİ BİLGİLER

- T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı takvimini tamamlamış, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren HES'in onay verdiği taraftarlar stadyuma girebilecektir.

- Covid-19 geçirmiş kişiler ise izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 güne kadar HES onayı ile stadyuma girebilirler.

- 12 yaşını tamamlamış ve henüz aşı yaş grubuna dahil olmamış taraftalar, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırması ve test sonucunun negatif olması şartıyla stadyuma girebilecektir. Ancak söz konusu yaş grubuna aşı tanımlanması durumunda, 60 gün içerisinde aşı takvimini tamamlamamış kişiler stadyuma giriş yapamayacaklardır.

- Tüm seyircilerin maske takma zorunluluğu vardır.

- Maç, Sosyal mesafe kurallarına göre ayarlanan oturma düzeni ile gerçekleşecektir.

Aşı takvimini tamamlamış olmak:

1. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak,

2. Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak.

HES uygulamanızın sürümünü güncel olup olmadığını kontrol edin.

GAZİ-ENGELLİ TRİBÜN BİLET TALEBİ

Engelli ve gazi taraftarlar, bilet taleplerini Engelli Bilet Talep Formu'nu eksiksiz doldurarak yapabilecektir.

Engelli tribün bileti, Vodafone Park engelli tribün kapasitesiyle sınırlı olduğundan yapılacak talepler, sırası ile dikkate alınarak bilet yüklemeleri yapılacaktır.

Engelli tribün biletlerinden faydalanacak taraftarlar BJK logolu Passolig kartlarının olması gerekmektedir.

Gazi taraftarlar, engelli talep formunun "Engellilik Oranı" bölümüne gazi olduklarını belirtmek için "Gazi" yazıp formu tamamlamaları gerekmektedir.

Engelli taraftar bilet yüklemelerinde HES Kodu zorunludur.

Taraftarların engellilik durumunu belirten belgeleri yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Engelli belgesi yanında olmayan taraftarlar stadyuma alınmayacaktır.

12 YAŞ ALTINDAKİ ÇOCUKLAR STADYUMA GİREMEYECEKTİR!

BİLET FİYATLARI

1. Kategori 490TL

2. Kategori 450TL

3. Kategori 390TL

4. Kategori 375TL

5. Kategori 325TL

6. Kategori 295TL

7. Kategori 200TL

8. Kategori 175TL

VIP 101-126: 1.100TL

VIP 100: 1.250TL

1903 A-E: 1.400TL

1903 B-D: 1.500TL

1903 C: 1.600TL