CiddiGazete- Süper Lig şampiyonu Galatasaray ile Türkiye Kupası şampiyonu Fenerbahçe'nin bu akşam Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Al-Awwal Park Stadyumu'nda saat 20.45'te oynayacağı Süper Kupa maçı öncesinde Suudi yetkililerin aldığı kararlar krize neden oldu.

Suudi Arabistan yetkililerinin Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Atatürk pankartı ve tişörtü ile sahaya çıkma taleplerini reddetmesi ile ilgili Beşiktaş ve Trabzonspor paylaşımda bulundu.

Beşiktaş Kulübü'nün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Atatürk fotoğrafı ile "Atam izimdeyiz" ifadesi yer aldı.

BEŞİKTAŞ: KAPIMIZ AÇIK

Trabzon'dan tek gol 3 puan Trabzon'dan tek gol 3 puan

Siyah beyazlı kulüpten, karşılaşmanın iptal edilmesinin ardından Fenerbahçe ve Galatasaray'a davet geldi.

Suudi yetkililerin, Atatürk tişörtüyle sahaya çıkılmasına izin vermemesi üzerine, Fenerbahçe ve Galatasaray Riyad'daki Süper Kupa maçında sahaya çıkmama kararı aldı. Bu kararın ardından, iki kulübün tarihi rakibi Beşiktaş, Süper Kupa'nın Dolmabahçe'de oynatılması konusunda davette bulundu. Beşiktaş'ın Fenerbahçe ve Galatasaray'a çağrısı şöyle:

Kapımız Açık! Cumhuriyetimizin 100. yılında oynanacak Süper Kupa finalini, uygun bir tarihte, Atamızın semtinde, dünyanın en güzel stadında oynamak üzere, Atatürk sevdalılarını Türk bayraklarıyla Dolmabahçe'ye bekleriz.

BİR DESTEK DE TRABZONSPOR'DAN

Trabzonspor Kulübü'nün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da Atatürk fotoğrafı ile "Yurtta sulh, cihanda sulh" ifadesine yer verildi.