Görevden almanın perde arkası Görevden almanın perde arkası

CiddiGazete- 2024 Mart ayında yapılacak olan mahalli seçimler yaklaşırken, AKP'nin İstanbul'da çıkaracağı aday da merak konusu oldu.

Adaylık için birçok isim gündeme gelirken, bugüne dek eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu adı ön plana çıktı.

BİNALİ YILDIRIM ADAY OLACAK MI?

Geçtiğimiz Meclis seçimlerinde yaşadığı oy kaybı göze çarpan AKP'de İstanbul ve Ankara'yı ana muhalefetten geri almanın yollarını tartışılırken, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da adaylık sorusunu cevapladı.

2014 yılında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan ancak kazanamayan, 2019 yılında da Ekrem İmamoğlu karşısında iki kez kaybeden Binali Yıldırım, "Yeniden aday olacak mısınız?" sorusuna cevap verdi.

İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet Gazetesi'nde görevli Abdulkadir Selvi'nin adaylıkla ilgili sorusuna Binali Yıldırım, "Biz artık sıramızı savdık. Partimizin onlarca aday adayı var. Çok değerli arkadaşlarımız var. Benim böyle bir düşüncem yok. Açıkça ifade etmek istedim" diye cevap verdi.