CiddiGazete- Irak'ın kuzeyindeki Zap Vadisi ile Hakkari Çukurca'nın karşısında yer alan Avaşin-Basyan bölgelerinde 17 Nisan'da başlatılan hava destekli Pençe-Kilit Harekatı bölgesinden acı haber geldi. Teröristlerin önceden döşediği el yapımı patlayıcı infilak etti.

Terör saldırısında Piyade Komando Binbaşı Mehmet Duman şehit oldu. Saldırıyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı. MSB'nin açıklamasında şöyle denildi:

- Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 05 Aralık 2022 tarihinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından önceden döşenen El Yapımı Patlayıcının (EYP) patlaması sonucu kahraman silah arkadaşımız Piyade Komando Binbaşı Mehmet Duman şehit olmuştur.

- Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

ŞEHİT ATEŞİ ADANA'YA DÜŞTÜ

Şehit Binbaşı Mehmet Duman'ın (41) şehadet haberi Adana'nın Ceyhan ilçesinde oturan Aysel- Ali Duman çiftine, Çukurova ilçesinde oturan eşi Beyhan Duman'a askeri yetkililer tarafından verildi. Şehidin evi ve baba evine Türk bayrakları asıldı.

Halil Konakçı'nın vaazından FETÖ çıktı Halil Konakçı'nın vaazından FETÖ çıktı

Şehit Binbaşı Mehmet Duman'ın bir çocuk babası olduğu öğrenildi. Şehit Duman, son yolculuğuna yarın Ceyhan'da uğurlanacak.