CiddiGazete- Meksika'da çoğunluğu Venezuela, Haiti ve Orta Amerikalı en az 4 bin kişiden oluşan yeni bir göçmen kafilesi, güneydeki Chiapas eyaletinin Tapachula şehrinden yola çıktı. Göçmenlerin sıcak havaya rağmen yürüyerek kuzeye doğru ilerlediği ve hedeflerinin ABD'ye ulaşmak olduğu belirtildi.

TOPLU HALDE YÜRÜYÜŞ KARARI ALDILAR

Ülkelerini terk ederek Guatemala sınırından Meksika'ya ulaşan düzensiz göçmenler, ABD'ye olan yolculuklarına devam edebilmek için Meksikalı yetkililerden talep ettikleri ve ülkede yasal olarak seyahat edebilmelerini sağlayacak belgelerin kendilerine verilmediği için toplu halde yürüyüş kararı aldıklarını ifade ettiler.

Erdoğan önerdi, Kremlin ters cevap verdi! Erdoğan önerdi, Kremlin ters cevap verdi!

Çoğunlukla erkeklerden oluşan göçmen kafilesinin içinde az da olsa kadınların ve çocukların da bulunduğu belirtildi. Yolculuklarının ilk gününde 15 kilometre yol kat eden göçmenler, Meksikalı yetkililerden kendilerine otobüslerle ABD sınırına ulaşmak için gerekli izinleri vermelerini istediler.

EN BÜYÜK DÜZENSİZ GÖÇMEN HAREKETİYDİ

Meksika'da son olarak 6 Haziran'da 15 bin kişiden oluşan ve ülkedeki en büyük düzensiz göçmen hareketi kabul edilen kafile yine Tapachula şehrinden yola çıkmıştı.