CiddiGazete- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli istifa etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakdemirli'nin yerine Vahit Kirişci'yi atandı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan atama kararında, "Görevden af talebi kabul edilen Bekir Pakdemirli'den boşalan Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit Kirişci Türkiye Cumhuriyetinin Anayasasının 104'üncü ve 106'ıncı maddeleri gereğince atanmıştır" ifadeleri kullanıldı.

TARTIŞMALI İSİM: PAKDEMİRLİ

Bekir Pakdemirli bakanlık koltuğuna ilk oturduğu günden bu yana tartışılan bir isimdi. Önce ağabeyi Mehmet Pakdemirli üzerinden tartışmaların hedefindeydi.

Mehmet Pakdemirli, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü olarak tanınıyordu. Fakat Pakdemirli, 2 yıl önce Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ'den gözaltına alındı.

Mahkemeye çıkarılan Pakdemirli hakkında tutuklama kararı verildi. Bakan Pakdemirli'nin kardeşi Mehmet Pakdemirli halen cezaevinde bulunuyor.

YANGINLARDA BAŞARISIZ OLDU

Ağabeyinin yanı sıra Bekir Pakdemirli geçen yaz gerçekleşen büyük orman yangınlarında başarısız bir sınav vermişti.

VAHİT KİRİŞCİ KİMDİR?

22 ve 23. dönem AKP Adana milletvekilli Kirişci, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yurt dışındaki okullarına kurdela kesmeye giden isim olarak biliniyor.

IRAK'IN KUZEYİNDE, GÜLEN'İN OKULUNUN KURDELASINI KESTİ

Vahit Kirişci, Gülen'in sahibi olduğu Fezalar Eğitim Kurumun'a ait Işık Üniversitesi'nin Kuzey Irak'taki açılışında Neçirvan Barzani, Türkiye'nin Musul Başkonsolos Vekili Ahmet Yıldız, Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim Genel Müdürü Hüseyin Çalık, AKP milletvekilleri Saadettin Aydın, İbrahim Hasgür, İbrahim Halil Mazıcıoğlu, Abdülhadi Kahya ve Burhan Kayatürk ile birlikte kurdela kesmişti.

AVUSTRALYA'YA BİLE GİTTİ!

Vahit Kirişçi, FETÖ elebaşı Gülen'in bir Katolik üniversitesinde İslami Bilimler kürsüsü açtığında, Avusturalya'ya kadar gitmesiyle de biliniyor.