CiddiGazete- İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eleştirilere neden olan Erzurum Palandöken’deki tatilinin son gününde CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Kendisini karşılayan partililerle tek tek tokalaşan Ekrem İmamoğlu, salonda bekleyenlerle sohbet etti. Palandöken’de 3 gün boyunca çocukları ve eşiyle birlikte olduğunu belirten İmamoğlu şunları söyledi:

‘AİLEME SON 400 GÜNDE 8 GÜN AYIRABİLDİM’

“Her zamanki dobralığımız, titiz ve temiz ruhumla anlatacağım. Yetmezse basın mensupları soru sorarlar. Son 400 günde aileme, bu tatil dahil sekiz gün ayırabildim. Ekrem İmamoğlu bir gün de tatil yapsa konuşacaklar, iki gün de. Canı yananlar var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kaybetmenin bazı insanlara verdiği rahatsızlık var.

‘ÇOCUKLARIMA VAKİT AYIRMAM LAZIM’

Vatanım, bayrağım, inancım ve ailem… Ailem, benim kutsalım. Aileme başka bir değer veririm. Ailemle bir olamamanın üzüntüsünü yaşarım. Çocuklarımı siyasi manzarama sokmam. Benim çocuklarıma vakit ayırmam lazım. Hayat gelip, geçiyor. Sekiz yaşındaki kızımın çocukluğunu ıskalayamam. Ergenlik çağını yaşayan oğlumun bu çağlarını ıskalayamam. O çocuğun ruhunda bu eksikliği yaşatan baba olmak istemem. Bir arada olmak, 2-3 gün buluşmak baba olarak sorumluluğum.

‘AFAD’A İLK GİDENLERDEN BİRİYİM’

Deprem konusuna gelince ‘Deprem oldu, geçerken depreme uğradı’ gibi komik, anlaşılmaz, üzücü ifadeler oldu. Ben yas tutmanın ne demek olduğunu çok iyi bilen insanım. Herkes kendini bilsin. Depremin haberini alır almaz, AFAD’a ilk gidenlerden biriyim. Ben gittiğimde Vali Bey ordaydı tek başına. Ne yapmamız gerekir noktasında, 4-5 saatini AFAD’da geçiren belediye başkanıyım.

'TATİL 25 GÜN ÖNCE PLANLANANMIŞTI'

200’ün üzerinde personel, 27 aracı hemen yola çıkardık. Ben de ertesi sabah Elazığ’a geldim. O gün eşim ve çocuklarımla 25 gün önce planladığımız Erzurum tatiline başlayacaktık. Eşim de benimle beraber geldi. O günü Elazığ’da geçirdik. Ekiplerimiz nerede, nasıl çalışıyorlar, onu inceledik. İnsanların acısını hissetmeye çalıştık. Saat 23.00’e kadar sahadaydık.

KAYIP GÜLİSTAN’IN AİLESİNE ZİYARET

Gece Elazığ’da kaldım. Ertesi sabah ayrılıp, Pertek’e ve Tunceli’ye gittim. Orada bir süredir kayıp olan Gülistan kızımızın ailesini ziyaret ettim, acılarını paylaştım. Tunceli Belediye Başkanı’nı ziyaret ettim. Pülümür’e gittim, akşamında da Erzurum’a vardım.

‘KAYAK, ZİL TAKIP, OYNAMAK DEĞİL’

26 Ocak gecesi Erzurum’a geldim. 27, 28, 29 Ocak’ı Palandöken’de geçirdim. Yürümek gibi koşmak gibi kayağın da spor olduğunu biliyorum. Kayak, zil takıp, oynamak değil. Üç gün boyunca eşim ve çocuklarımla spor yaptım, sohbet ettim, dertleştik, paylaştık. Üç günümü çocuklarımla beraber geçirdim. Ben Elazığ’daki sorumluluklarımı yerine getirdim.”

ERDOĞAN’DAN RANDEVU TALEBİ

Bugün akşam saatlerinde görevinin başında olacağını belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un önemli sorunlarını konuşmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu istediğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Seçildiğimin ikinci haftasından itibaren bunu istiyorum. Başkaları kanal konuşmak istiyor, ben depremi konuşmak istiyorum. İstanbul’da 100 binlerce insanımızın canı tehdit altındadır. Sayın Cumhurbaşkanı, masanın etrafına, sağdan, soldan laf yetiştiren parti sözcülerini değil bizi çağıracak.

‘DEPREM İŞİNİ BEŞ YILDA ÇÖZERİZ’

Sayın Cumhurbaşkanı’na milyonlarca Türkiye insanı oy verdi, bana da milyonlarca İstanbullu oy verdi. Deprem işini beş yılda çözeriz. Bütün kaynakları seferber edersek ülkem adına ben hazırım. Samimiyetle, siyasi beklentisi olmadan depremi bir milli mesele haline getirip, seferberlik ilan ederek, çözüme hazırız.”