CiddiGazete- Habertürk TV'den Mehmet Akif Ersoy, sosyal medya hesabından bir video paylaşarak, Türk Hava Yolları ile ilgili yaşadığı mağduriyeti kamuoyuna duyurdu.

Gece saat 03:00 sularında uçağı olduğunu ve yayın yapmamak için sorunu çözme noktasında çok uğraştığını dile getiren Mehmet Akif Ersoy, videoda şu ifadeleri kullandı:

'Organize'de şampiyonlar ligi 'Organize'de şampiyonlar ligi

"THY bu aralar sürekli fazla bilet satışı yapıyor. Ben havalimanına 45 dakika önce geldim. Sistem üzerinden check-in yapmama hiç bir şekilde müsaade edilmedi. Kontuara geldiğimde de uçak dolu olduğu için beni almadıkları gibi; 'Çözüm ne?' diye sorduğumda, beni asgari bir sonraki uçağa bindirmeleri lazım. Dediler ki 'beyefendi siz check-in yapmadığınız için tekrar bilet almanız gerekiyor.' Yani ben satın aldığım bileti zamanında gelmiş olmama rağmen uçağa binemiyorum.

Buradaki arkadaşlarımız ve buranın sorumlusuna ısrarla sordum. 'Bu sorunu çözebiliyor muyuz? Bir sonraki uçağa ben bine biliyor muyum?' diye 'Hayır biz sizi bir sonraki uçağa da alamıyoruz tekrar bilet almanız lazım sistemden' şeklinde yanıt verdi. Yani hem uçakları doldurup fazla bilet satıp vaktinde gelmiş olmamıza ki, ben 45 dakika erken geldim. Kamera kaydına bakalım diyorum mesela ne zaman geldiğimin. 'Geç kaldınız' diyor. 'Benim yetkim yok' diyor. İnanılmaz bir sorumsuzluk."

THY'DEN CEVAP

Ersoy'a cevap THY Basın Müşaviri Yahya Üstün'den geldi. Üstün, Ersoy'un uçuşa geç kaldığını belirterek, "Yayına geç kalmak olmaz biliyorsun, uçağa da öyle. Tüm kayıtları inceledik, kuralların belirlediği saatten sonra geldiğin için uçak yolcu kabulüne kapanmış. Sonrasında zaten biletin kurallar çerçevesinde değiştirilmiş ve yardımcı olmuşuz. Gece 02.36 ve 02.39'da beni de aramışsın, yorucu bir cuma günüydü sese uyanamamışım bunu ayrıca telafi edeceğim" dedi.