CiddiGazete- Cumhur İttifakı bileşenlerinden Devlet Bahçeli'nin cezaevinden çıkması için kapı açtığı HDP'li Ahmet Türk, PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'la ilgili değerlendirme yaptı.

Devlet Bahçeli'yi kıskandıran muhabbet Devlet Bahçeli'yi kıskandıran muhabbet

Bahçeli'nin "Tedavisine fırsat verilmeli, tutuksuz yargılanmalı" dediği Ahmet Türk, cezaevinden çıktıktan sonra Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı oldu ancak İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alındı.

Sağlık sorunlarını cezaevinde bırakan ve siyaset yapmaya devam eden Ahmet Türk, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi'nin Nusaybin'deki programında konuştu. Ahmet Türk, AKP'nin İmralı'ya heyet gönderdiğini doğruladı.

Türk yaptığı açıklamada, "İktidar partisi gideceğini görüyor. Peki, ne yapıyor?" diye soran Ahmet Türk, "İmralı'ya heyet gönderiyor. Peki, yıllarca aile görüşünü yasakladınız, avukatları ile görüşmesini engellediniz, şimdi bir oy için Sayın Öcalan'ın kapısına giderek farklı bir anlayış gösteriyorsunuz" ifadelerini kullandı.

AKŞENER DİLE GETİRMİŞTİ

Geçtiğimiz hafta Fatih Altaylı'ya konuşan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP'nin İmralı'ya bir heyet gönderdiğini söyleyerek "Daha yeni İmralı'ya adam gönderdiler, yardım istediler. Yeni gönderdiler. Kimin gönderildiğini biliyorum. Başka bir isimle giden... Açıklamam devlet açısından ayıp. Siyasetçi olsa vallahi söylerim. Yargıdan birini gönderdiler. İsmini değiştirerek gitti. Anladığım kadarıyla basına yansıyan kısmı doğru olabilir, yani o açığa çıktı. Orada destek talep etmişler. 'Sonradan inkar ediyorsunuz, yazıya dökülmesi lazım' denmiş" ifadelerini kullanmıştı.

BEKİR BOZDAĞ HERZAMANKİ GİBİ YALANLADI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İmralı'da PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'la görüşme iddialarıyla ilgili olarak, "Oraya teknik ekip gidiyor. Bunun Öcalan ile hiç alakası yok" ifadelerini kullanmıştı. Bozdağ iddialar karşısında; "Yalan söylüyorlar. Ellerinde belge var dedikleri kısımlar oraya zaman zaman teknik heyetler gider. Böyle bir görevlendirme ile ilgili yapılan çalışmaları çarpıtıyorlar. Öcalan ile alakası olmayan çalışmayı, teknik görevlendirmeleri, yazışmaları alıp Öcalan ile görüştüler diye çarpıtıyorlar. O belgelerde ne yazdığını ben biliyorum. Bu bir ahlak meselesi. Orada bir sürü teknik anlamda sorun oluyor. Oraya teknik ekip gidiyor. Bunun Öcalan ile hiç alakası yok. Teknik sorunları gidermek için yapılan şeyler. Kandil açıklama yapıyor, Kılıçdaroğlu'nu destekliyoruz diye. Onlar ne dedi, terör varsa biz yokuz diye. Söylediklerini çiğnemek için bunu söylüyorlar. O hakimin adını açıklayın. O belgeleri yayınlamazlarsa yarın ben bütün basına vereceğim. Yayınlamaları çağrısında bulunuyorum" demişti. Bozdağ belge yayımlamadı.