CiddiGazete- Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Eyüpsultan Belediyesi, ‘Bir Oyuncak Bir Mektup’ kampanyası başlattı.

Deprem bölgesine bugüne kadar 33 tır yardım gönderen Eyüpsultan Belediyesi, bölgedeki gönüllü vatandaşlar ve personelinden oluşan 120 kişilik ekiple yardımlarını köylere ulaştırıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Eyüpsultan Belediyesi personeli Mehmet Kapan, “Gaziantep İslahiye’de lojistik merkezi kuruldu. Eyüpsultan’dan yola çıkan yardım tırları buraya boşaltılıyor ve küçük araçlarla köylere ulaşıyoruz. Bugün sabahtan itibaren Gaziantep İslahiye’de 7 köye ulaştık. Kayabaşı, Hasanlök, Tandır, Yağzılar, Arpalı, Çerçili ve Kabaklar köylerinde yağ, şeker, tüp, battaniye, çadır gibi temel ihtiyaçları depremzedelere teslim ederken oyuncak ihtiyacı olduğunu da gördük” dedi.

OYUNCAK YARDIMI

Bunun üzerine Eyüpsultan Belediyesi tarafından, ‘Bir Oyuncak Bir Mektup’ kampanyası başlatıldı. Kampanya hakkında bilgi veren Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken şunları söyledi:

Kızılay'da skandalı: Üretim durduruldu Kızılay'da skandalı: Üretim durduruldu

“Bir Oyuncak Bir Mektup kardeşliği hareketi başlatıyoruz. Deprem bölgesinde köy köy ellerimizle teslim ettiğimiz ihtiyaçların yanında oyuncak ve Eyüpsultanlı çocuklarımızın mektubunu da ulaştıracağız. Pazartesi günü gün boyu sadece oyuncak yardımlarınızı bekliyoruz, tırı hemen doldurup bir an önce bölgeye uğurlamak istiyoruz.”

TOPLAMA NOKTALARI

Deprem bölgesine oyuncak göndermek isteyen vatandaşların White Hill Alışveriş Merkezi (AVM), Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi, Göktürk Kültür Merkezi ve Eyüpsultan Belediyesi Beyaz Masa’da bulunan toplama noktalarına, temiz ve hiç kullanılmamış oyuncakları ulaştırması gerekiyor.