CiddiGazete- 31 Mart 2019'daki seçim yenilgisini unutamayan AKP, Ankara'ya düşen her damla yağmurdan sonra Mansur Yavaş aleyhine dezenformasyon çalışmasını alışkanlık edindi.

Kimi zaman geçmiş yıllardaki fotoğraflarla, kimi zaman başka şehirlerdeki görüntülerle Yavaş aleyhine kampanya başlatan troll grubu, her seferinde yalanlanmasına rağmen aynı çirkin saldırıyı yine gerçekleştirdi.

Günlerdir Ankara'da etkili olan fırtına ve sağanak yağışı fırsat bilen troller, bu kez Başkent'teki Halk Ekmek Fabrikası'nın önündeki mazgalların Mansur Yavaş yönetimi tarafından kapatıldığını savunarak fotoğraf paylaştı.

YALAN ELLERİNDE PATLADI

Halk Ekmek önündeki mazgalların 2017 yılında yol genişletme çalışmasının ardından yolun ortasında kalması ve eğimin kurtarmaması sebebiyle 2019 yılının Şubat ayında; Mansur Yavaş henüz ABB Başkanı seçilmeden önce 10 metre geriye alındığı ortaya çıktı.

mazgal a2

AKP'li troll grubu, fotoğrafı ters açıdan çekip, sanki mazgallar kapatılmış gibi bir görüntü sunarak Mansur Yavaş'a saldırdı. Oysa, görüntü diğer açıdan çekilmiş olsa, bölgede mazgal olduğu görülecek.