CiddiGazete- "Kürt sorunu" olduğunu iddia eden ve HDP ile paralel ifadeler kullanan Cumhur İttifakı bileşeni Hüdapar, "seçim vizyon belgesi"ni açıkladı.

Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli ve Mustafa Destici'nin "oluruyla" Meclis'e taşınmak istenen Hüdapar'a yüzde 1'in altında oy potansiyeli olmasına rağmen AKP saflarında dört milletvekili kontenjanı sunuldu.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, Türk Bayrağı'na ve Atatürk'e mesafeli duran Hüdapar, "2023 Seçim Vizyon Belgesi"ni açıkladı. Hüdapar'ın seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı Mahmut Şahin tarafından açıklanan vizyon belgesinde AKP iktidarı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden övgüyle bahsedildi.

"YENİ ANAYASA" VURGUSU

Yeni bir anayasanın gerekliliğine dikkat çekilen açıklamada, "Gelinen aşama fert, toplum ve devlet açısından bir yenilenmeyi kaçınılmaz kılmaktadır. Bu yenilenme de ancak yeni bir anayasa ile mümkün olabilecektir" ifadeleri kullanıldı.

"KÜRT MESELESİNİ ÇÖZMEK!"

Devleti ve siyaseti yeniden tanımlama, toplumun temel değerlerini siyasete taşıma ve hâkim kılma çabası içinde olduğunu ifade eden Hüdapar, insani ve İslami değerleri yeniden ihya etmek ve yaşanılır kılmak, 'Kürt meselesi'ni adalet temelinde çözmek, maneviyatsızlık ve ahlaki yozlaşmaya dur demek için mücadeleye devam edeceğini savundu.

ANA DİL VURGUSU

"Hüdapar neden Meclis'te olmalıdır?" sorusuna da cevap verilen metinde, Hüdapar'ın sözde Kürt sorununun çözümüne dair görüşleri şu şekilde ifade edildi: "Hukuku olmayan ve bu sebeple sözde kalan Türk-Kürt kardeşliğinin adalet temelinde dil, kimlik ve bölgesel kalkınmışlık farkının ortadan kaldırılması suretiyle gerçek anlamda tesis edilmesi için, Hüdapar Meclis'te olmalıdır."

CUMHUR İTTİFAKI 4 HÜDAPARLI'YI MECLİS'E TAŞIMAK İSTİYOR

Hüdapar Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, genel sekreter Şehzade Demir, parti sözcüsü Serkan Ramanlı ve genel idare kurulu üyesi Faruk Dinç, AKP listesinden milletvekili adayı gösterildi. AKP'ye oy verecek Türk milliyetçileri, Hüdapar'ı Meclis'e taşıyacak.