CiddiGazete- AKP'li siyasetçilerin ve bürokratların israf görüntüleri vatandaşlardan büyük tepki alırken, yarışa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Roma'dan katıldı.

AKP yandaşı sözde gazeteciler devletin uçağıyla ülke ülke taşınırken, İBB Başkanı İmamoğlu'nun da onlardan aşağı kalır bir anlayışta olmadığı görüldü.

2028'deki cumhurbaşkanı seçimine oynayan Ekrem İmamoğlu, çevresindeki 45 kişilik yazar takımına Roma'da tatil yaptırdı.

Imam 17M2AKP'nin ölçüsüz harcamalarını eleştiren ekibin şatafatlı Roma gezisi, "yoldaş" medya kuruluşları tarafından görmezden gelindi.

73 KİŞİLİK KAFİLE

İmamoğlu, 2027 Avrupa Oyunları için protokol töreninin yapıldığı Roma'da "misafirlerini" gecelik en ucuz oda fiyatı yaklaşık 45 bin TL olan beş yıldızlı Parco dei Principi Grand Hotel'de ağırladı. 73 kişiden oluşan İmamoğlu kafilesinin masrafları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kasasından karşılandı.

Otel 17M1İŞTE İMAMOĞLU MEDYASININ GEZİ NOTLARI:

- Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki İBB heyetine Roma seyahatinde 45 yazar/YouTuber eşlik etti.

- İtalya'ya giden 73 kişilik grup geceyi başkent Roma'daki Parco dei Principi Grand Hotel & Spa'da geçirdi.

Otel 17M3BİR GECELİK EN UCUZ KONAKLAMA 45 BİN TL

- 5 yıldızlı Parco dei Principi Grand Hotel'in internet sitesindeki verilere göre otelin gecelik fiyatı iki kişilik odalar için 1277.5 euro'dan (yaklaşık 44 bin 670 TL) başlıyor ve 2800 euro'ya kadar (yaklaşık 97 bin 956 TL) çıkıyor.

Özgür Özel, Yılmaz Özdil'i kızdırdı Özgür Özel, Yılmaz Özdil'i kızdırdı

Otel 17M4- Gezide İmamoğlu'na spor medyasından isimlerin yanısıra, Nevşin Mengü, İsmail Saymaz, Ruşen Çakır, Yavuz Oğhan, Barış Pehlivan, Kürşad Oğuz, Ali Şer Delek ve Ertuğrul Özkök gibi siyaset yazan isimler de eşlik etti.

Otel 17M2VATANDAŞA KENT LOKANTASI, YOLDAŞ'A 5 YILDIZLI MENÜ

- Istakoz, ahtapot, ördek, karides gibi yemekleriyle ünlü otelin restoran menüsünde çorbanın 48 euro (1680 TL) olduğu görüldü. İmamoğlu'nun davetlisi olan isimler, sosyal medya hesaplarından "Roma tatili"yle ilgili fotoğraf paylaşımı yapmadılar.

Editör: İbrahim KANBUR