CiddiGazete- Atatürk'e uygulanan sansürün ardından Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe Kulübü ve Galatasaray Kulübü ortak bildiri yayımladı.

Her üç kurumun sosyal medya hesaplarından ayrı ayrı paylaşılan bildiride "Ev sahibi ülkenin Futbol Federasyonu, ilgili kurum ve kuruluşlarına şu ana kadar Süper Kupa'nın organizasyonu için göstermiş oldukları çaba nedeniyle teşekkür ederiz" denildi.

Atatürk tişörtü giyen, pankart taşıyan futbolcuları engellemek için soyunma odalarının kapılarına polis kuvveti yerleştirecek kadar gözü dönen Suudiler'e teşekkür edilmesi toplumdaki öfkeyi daha da artırdı. TFF'nin sosyal medya hesabındaki ortak açıklama yorumlara kapatıldı.

İşte TFF, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ortak açıklaması:

Cezaevindeki kedicikleri dağıttılar Cezaevindeki kedicikleri dağıttılar

Cumhuriyetimizin ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun 100. Yılını yurtdışında da kutlamak amacıyla, Türk Futbolunun marka değerine ve kulüplerimize katkı sağlayacak şekilde kulüplerimizle organize ettiğimiz, 29 Aralık 2023 Cuma günü saat 20.45'te oynanması planlanan 2023 Süper Kupa müsabakası organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle Kulüplerimizle birlikte aldığımız ortak karar neticesinde ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Ev sahibi ülkenin Futbol Federasyonu, ilgili kurum ve kuruluşlarına şu ana kadar Süper Kupa'nın organizasyonu için göstermiş oldukları çaba nedeniyle teşekkür ederiz.

Türkiye Futbol Federasyonu

Fenerbahçe Spor Kulübü

Galatasaray Spor Kulübü