CiddiGazete- FOX TV'de yayınlanan "Orta Sayfa"da konuşan gazeteci Murat Yetkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Beşli çete" olarak nitelendirdiği 5 müteahhitlik şirketi ile ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya attı

Milyarlarca liralık kamu ihalelerinin değişmez adresi olan, vergi affı ve garanti ödemeleriyle anılan, muhalefetin ise "beşli çete" olarak nitelendirdiği müteahhitlik şirketleriyle ilgili çok çarpıcı bir iddia dile getirildi.

FOX TV yayınlanan Orta Sayfa programının yorumcularından Murat Yetkin, söz konusu şirketlerin CHP ve İYİ Parti yönetimiyle görüşmek için sıraya girdiğini öne sürdü.

SIRAYA GİRMİŞ DURUMDALAR

"Beşli çete" diye nitelendirilen şirketlerin tamamının, ANAP döneminden itibaren devletin ihalelerine giren şirketler olduğuna dikkat çeken Yetkin "Şu anda bir takım şeyleri tam kanıtlayamadığım için söyleyemiyorum. Bir kısmının bilgisi direkt bende var. Bunlar çok açık bir şekilde CHP'ye İYİ Parti'den, neredeyse 'sıraya girmiş vaziyette' diyeceğim randevular istiyorlar, yardımlar yapmaya çalışıyorlar" dedi.

ERDOĞAN BİLİYOR MU?

Yetkin, bu sözler üzerine programın bir diğer yorumcusu Deniz Zeyrek'in araya girerek "Cumhurbaşkanı bunları biliyor mu?" diye sorması üzerine "Bilmez olur mu hiç?" cevabını verdi.

İYİ PARTİLİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISIYLA GÖRÜŞTÜLER

Öte yandan ciddigazete.com'un edindiği bilgiye göre; İyi Parti'de çok etkili bir genel başkan yardımcısı, Ankara'da katıldığı taziyede, söz konusu müteahhitlik şirketlerinin yöneticileriyle bir araya geldi. Kalabalıktan uzak özel bir odaya geçen müteahhitler, İyi Partili genel başkan yardımcısına üzerlerinde büyük baskı olduğundan söz etti ve Türkiye'de değişebilecek siyasal yapıdan sonra kendilerine yardımcı olunmasını istediler.