CiddiGazete- Milli futbolcu Çağlar Söyüncü, La Liga takımlarından Atletico Madrid ile anlaştı.

Çağlar Söyüncü, yarın öğleden sonra İspanya'nın başkenti Madrid'e gidecek ve çarşamba günü kırmızı beyazlı kulüple 4 yıllık sözleşme imzalayacak. 27 yaşındaki milli futbolcu, 6 Temmuz Perşembe günü ise basına tanıtılacak.

Beş sezon Leicester City forması giyen ve geride kalan sezon sonunda kulübüyle sözleşmesi biten Çağlar Söyüncü, İngiliz ekibinde çıktığı 132 maçta dört gol kaydetti.

"YENİ BİR MACERANIN ZAMANI GELDİ"

Çağlar Söyüncü, Leicester City taraftarlarına sosyal medya hesabından yayımladığı mesajla veda etti.

'İstifa' çağrılarını cevap 'İstifa' çağrılarını cevap

"Bugün evim olarak gördüğüm ve haftalar geçtikçe formasını terletmekten gurur duyduğum kulübe veda ediyorum. Tabii ki, veda etmek hiç kolay değil. Ben buraya bir çocuk olarak geldim, şimdi bir erkek olarak ayrılıyorum. Mavi formamızı giymek ve sizin için mücadele etmek bir onurdu. İnanılmaz anlardan, en zor anlara kadar her şeyi birlikte yaşadık. Ama kötü zamanlarda bile kendimi evimde hissettim. Ve bunu tamamen size borçluyum. Tezahüratlarınız, desteğiniz ve güveniniz beni bugünkü oyuncu yaptı. Ne var ki yeni bir maceranın zamanı geldi. Kalbimde her zaman özel bir yere sahip olacaksınız. Bağımız sonsuza dek sürecek."