İskenderun’da Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne bağlı gençlik merkezi tarafından, “Namaz da bereket, Spor da hareket var” adlı proje ile İskenderun Kaptan Paşa Camii'nde sabah namazına giden cemaate cami içerisinde spor yaptırılıyor.

Halk Sesi’nden Mete Çağdaş’ın haberine göre; Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan gönüllü bir grup, önce cami cemaati ile birlikte namazlarını kılıyor daha sonra ise camiye özel olarak getirilen antrenör nezaretinde cami cemaatine, cami içerisinde sabah sporu yaptırılıyor. Şimdilik sadece her hafta perşembe günleri yapılan uygulama, yakın zamanda haftada iki güne çıkartılacak.

'CAMİLERİ İBADETHANE OLMAKTAN ÇIKARTIYORLAR'

Öte yandan bazı cami cemaati bu tür projelere sıcak bakmadı ve “Cami içersinde kahvaltı veya çorba ziyafeti verenlere tanık olduk da jimnastik yapanlarını da ilk kez görüyoruz. Bu gidişle Allah muhafaza pansiyon niyetine turistlere de kiralayabilirler! Gidişat İslamiyet adına hiç de iyi değil. Camiler ibadet içindir. Sporlarını çıkıp cami avlusunda yapsınlar” diyerek tepkilerini dile getirdi.