CiddiGazete- Dolandırıcılık, kara para aklama ve örgüt üyesi olma suçlarından gözaltına alınan sosyal medya meşhurları Nihal-Bahar Candan dün tutuklandı.

Kaya Sabancı darbedildi Kaya Sabancı darbedildi

Çete üyelerinin otomobil satma bahanesiyle ağlarına düşürdükleri kurbanlarla yemeğe çıktıkları tespit edilen kardeşlerden Nihal Candan "Onur Apaydın benim o zaman erkek arkadaşımdı. Kulüplere, yemeklere onunla giderdim. Ben kimseyi araç alması için ikna etmedim"; Bahar Candan ise "Bir sabah hesabıma 12 milyon lira aktarıldı" paylaşımı için "Espriydi, 2 yerine yanlışlıkla 12 yazdım" dedi.

İki kardeşin cep telefonlarına el konuldu. Telefondaki tüm yazışmalar ve aramalar mercek altına alındı.

"KIZLARIM NEYE BULAŞTIKLARINI BİLMİYOR"

Candan kardeşlerin annesi Umut Candan ise "2. Sayfa" programına telefonla bağlanarak kızlarının suçsuz olduğunu söyledi. AKP'li baba Hakan Candan gibi akademisyen olduğu söylenen Umut Candan kızları için şunları söyledi:

- Çok büyük bir hata yapılıyor. İlahi adalete ve savcılara güveniyorum. Benim çocuklarımın tek suçu o yemekte bulunmak.

- Onun dışında kızlarımın hiçbir suçu yok. En kısa sürede de çıkacaklarını biliyorum. Kızlarım neye bulaştıklarını bilmiyor.

- Benim çocuklarım o kadar güvenilir insanlar ki benim evime geldiği zaman bile dolaptan bir ceviz alacakları zaman bana sorarlar.

- Bana sormadan hiçbir şey yapmazlar. Suçlular dışarıda çocuklarım içeride.

Editör: İbrahim KANBUR