CiddiGazete- Yerli rotasyonunu güçlendirmek isteyen Fenerbahçe, yabancı kontenjanını da düşünerek transfer çalışmalarına devam ediyor.

Yeni sezon planlamasında kalede yabancı bir isme görev vermeyi planlayan sarı lacivertli teknik heyetin, sağ bek ve sağ kanat için yerli futbolcular üzerinde durduğu belirtiliyor.

Ferdi Kadıoğlu'nun formaya en yakın oyuncularından biri olacağı öngörülürken, en az iki yerli ismin daha sarı lacivertli takıma katılacağı öğrenildi.

Bu arada Cengiz Ünder'i 8.5 milyon euroya kadrosuna katan Marsilya'nın milli futbolcu için 15 milyon euro civarında bonservis talep edeceği ifade ediliyor.

Önümüzdeki günlerde resmi temasların hız kazanacağı, sonrasında Fenerbahçe'nin Cengiz Ünder ve temsilcisi ile biraraya geleceği öğrenildi.

Cengiz Ünder bu sezon Marsilya formasıyla 51 resmi maçta görev aldı.

Milli futbolcu bu karşılaşmalarda 7 kez fileleri havalandırırken 5 de asist yaptı.

İSMAİL KARTAL'DAN AÇIKLAMA

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Zimbru maçı öncesi açıklamalarda bulundu. İsmail Kartal'ın transferle ilgili ifadeleri şöyle:

- Çok önemli oyuncularla görüşmeler devam ediyor.

- Bunun başında da kaleci transferi var.

- Sezon genelinde sistemimizde çok değişiklik olmayacak.

- Oyunun gidişatına göre iki forvetle oynayabiliriz. Takım çok kalabalık olduğu için takımı ikiye ayırdık, öyle çalışıyoruz.

Ankaragücü kaçamadı Ankaragücü kaçamadı

- Bazı oyunculara teklifler var. Ayrılacak isimler olacak.

- Cengiz Ünder gibi diğer oyuncularla da görüşmelerimiz devam ediyor.