banner395

Cezalandırılan ülkücüler!

7 Haziran 2015 gecesi Devlet Bahçeli’nin yaptığı erken seçim çağrısının ne anlamı geldiğini 1 Kasım seçimlerinde tam olarak anladık. Ülkücü hareket açık ve net bir şekilde bir başarısızlığa mahkum edilmiş, partilerine gönül veren ülkücülerin emekleri üzerinde pazarlıklar dönmüştü.

Akabinde yaşanan kongre süreci zaten hepimizin malumu. Uzayıp giden süreç içerisinden yeni bir siyasal parti çıktı ve büyük ümitlerle kuruldu.

Peki MHP’deki kongre sürecinin içerisinden çıkan bu partinin, o sürecin taşıyıcılarını kucaklaması gerekmez miydi? Sonuç olarak; parti bu sürecin doğurduğu partiyse, bu süreci omuzunda taşıyan insanlar bu partinin yapı taşlarını oluşturmalıydı değil mi?

7 Haziran’da yapılan erken seçim açıklamasının devamı niteliğinde açıklamalar yaşadık ve sürece başta imzalarıyla destek veren ülkücüler de dahil, bu yeni partide kimse yer alamadı.

Uzun lafın kısası; ülkücüler kongre istedikleri için, demokrasi istedikleri için, ülkücülerin iktidar olmasını istedikleri için Devlet Bahçeli tarafından cezalandırıldılar; ancak cezayı infaz eden Meral Akşener oldu.

Şu an için bir çıkmaz sokağın en sonunda duruyoruz ve şaşkın bakışlarla birbirimizi süzüyoruz. Tiyatro bitti, sahne kapandı, seyirciler şaşkın. Nereden bilebilirdik ki oyunu kim yönetirse yönetsin, sonunda tiyatro genel müdürünün dediği olacak...

Evet çıkmaz bir sokakta ve şaşkınız. Ancak bu şaşkınlığı üzerimizden atmamız, inançlarımızın ve taşıyıcısı olduğumuz siyasi mirasın bize yüklediği büyük bir sorumluluktur.

Belki yorgun, belki şaşkın ancak asla çaresiz değiliz. Şimdi yeni bir sayfa açmalı ve sivil bir çatının altında toplanılmalıdır. Şimdi bu yeni sayfaya gerçek Türk milliyetçiliği satırlarını not düşme zamanımızdır.

Ülkücüler bu sivil çatı altında birleşmeli ve ayakta olduklarını göstermelidir. Ülkücüler ayağa kalkarsa, Türkiye ayağa kalkar; Türkiye ayağa kalkarsa, Ortadoğu’da taşlar yeniden dizilir.

Biz pes etmemeyi Başbuğ Alparslan Türkeş’ten öğrendik. Dik durmak bize Hz. Ali’den kalan bir mirastır. Oyunlara ve oyunculara rağmen; geri dönmemeli, bu sivil çatı altında, yeni bir STK olarak yapılanmalı ve yola revan olmalıyız.

Bu şahsımın değil; ülkücülüğümün dostlara çağrısıdır. Ben sadece bu dostlarıma karşı, bu çağrının sözcülüğünü yapıyor ve "Milliyetçi Türkiye İnisiyatifi"nde, davamız için yeniden inisiyatif alalım diyorum.

Bu bir sonuç değil; bir giriş yazısıdır. Gelişme ve sonucu tarih zaten not düşecektir!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet ali
Mehmet ali - 6 ay Önce

Çooook geç kaldınız.. ocakları dört duvar arasına hapsedip sokakları teröre ve Türk düşmanı Arap sevicilere bırakarak, ocakları adeta biad edercesine Bahçeli'ye sunarken, teşkilatları daraltıp MHP'nin ayak takımı haline getirirken sustunuz,destek verdiniz.. Türk milliyetçiliği gibi günlük siyaset ve partiler üstü bir davayı siyasi bir partiye angaje ederek taşa başından hata yapıldı.Bu yüzden ülkücülerin bir kısmı siyasi İslâm ve siyasi milliyetçilik gibi akımlara yönelirken en az yarısı da deistlerin sadece Allah'a inanıp diğer mezhepçilik vs detayları reddedikleri gibi her hangi siyasi bir partiye göbekten bağlanmadan,Ocak ruhu ile ülkücü duruşu korumuş ve Bahçeli'nin kuyruğundan kopmuştur. Çare önerdiğiniz gibi yeniden Ocak ruhunun canlandırılıp,partiler üstü bir teşkilatlanma yola ülkücü ideallerin yeniden hayata geçirilmesidir. Türk milliyetçiliği fikrine asla günlük siyasete alet edilmeden,bir siyasi Parti'nin arja bahçesi olmadan yoluna devam etmeli ve bu suretle bütün siyasi partilerin bu teşkilatı ülkenin geleceği olarak görüp benimsemesi ve hizmet kadrolarına bu vatansever idealistleri yerleştirip vatan hainlerinin devletin kılcallarına yerleşmesini önlemesi gerekir. yani ülkücü gençlik tüm yasal siyasi partilerin ortak değeri olmalıdır..

Halil Güner
Halil Güner @Mehmet ali - 5 ay Önce

Ülkü Ocakları MHP Genelbaşkanı lığı Gençlik Kolları dır. MHP'gençlik kolları yoktur. Partiler üstü olmasını istiyorsak yeniden yapılanmalı.

sunmani yıldırım
sunmani yıldırım - 6 ay Önce

Çok güzel gerçekçi bir yazı reis lakin lYl parti çatısı altında birleşmemiz gerek cumhuriyetçi milliyetçi bir Türkiye için inşAllah herşey lYl olucak

TANER GÜLÜM
TANER GÜLÜM @sunmani yıldırım - 5 ay Önce

Yazdığına inanıyormusun yıldırım..

Kanber karaton
Kanber karaton - 6 ay Önce

Ülkücüler artık akp nin RTE emrine girmiştir. Hiç bir ülkücü çıkıp açıkça görüşünü soyliyemiyor. Ülkücüler artık korkuyor ve biat ci oldular aynen akp liler gibi YANI KÜÇÜK AKP

Abdullah Çayır
Abdullah Çayır - 6 ay Önce

Yetince bölünmedikmi her çıkan bir insiyatik alırsa vay halimize neden bizi bu hale getiren karanlık bahçeliye karşı insiyatik almıyoruz bilmiyorum.

İsmet Kenar
İsmet Kenar - 6 ay Önce

Tüzük değişikliği talebi ile Ülkücüler adına yola çıkan Meral Akşener'e (ülkücülüğümüzün geldiği noktada öncü oluş usulü için) "hain deneyip" "hadsiz" demiştim. Etrafında toplanıp beraber hareket eden ülkücüler için de "çakallar" yazmıştım. "Çakallaaar" dediğim ülkdaşlarımın başlarından geçenleri ve yaşamışlıkları gereği bu kadar saf (temiz, hemen inanan) olabileceklerini ihtimal verememiştim.
Tüzük değişikliğin öncesi ve sonrası yol yöntem konulu yazılarımı okuyup tartışan olmadı, mesaj kutularına gönderdiklerini kıvırcık da kıvırdı.
Başlanmış iş bitmiş (amma başarılı, amma başarısız) iştir. Denenmiş yöntemlerle tekrar yola çıkılıp ta farklı (başarı sonuç alma) sonuç alınabileceğini sanma aptallığı yapılmaz inşAllah.
Bu yazıyı, okuyuncaya kadar da birkaç ülküdaşımın bu mealdeki bir kaç yazısını okuyuncaya, bazılarıyla konuşunca bayâ bayâ ümitlendim.

Çakallaaaaar dediğim temiz ve azimli ülküdaşlarımdan (artık daha basiretli, ferasetli ve ihlâslı olmaları şartıyla) özür diliyorum. Helallik istiyorum.
Allah'ım hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşAllah.

Şaban dede
Şaban dede - 6 ay Önce

Ülkücüler'in cezalandırılması düşünceniz doğru değil diye düşünüyorum, bugün İYİ Parti'nin omurgasını,ve lokomotifi ni oluşturan isimlerin hepsi ülkücüler dir, bugün Antalya il başkanı olan Ahmet Başkan vücudun daki bütün hücreleri ile ülkücü dür.

Şadiye çaylı
Şadiye çaylı - 6 ay Önce

Ülkücü evlatlarımın yeniden silkinip şahlanacaklarına yürekten inanıyorum

derviş kurabi
derviş kurabi - 6 ay Önce

ülkücüler liderin karahan olduğunu kabulle onu gerekli şekillerde uzaklaştırmak zorundadır..yoksa bölünmeler bölünmeler kaçınılmazdır..


banner95

banner84