İşte İyi Parti'de ön seçim genelgesi İşte İyi Parti'de ön seçim genelgesi

CiddiGazete- Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Millet İttifakı'nda yaşanan ortak aday krizinde İyi Parti ve CHP arasındaki gerilime ve sorunun çözülmesine yer verdiği köşesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu konudaki talimatını yazdı. Sarıkaya, yazısında şunları kaydetti:

"Görünen o ki dün itibarıyla her iki parti de bu sürece sünger çekme kararı almış.

Burada en dikkat çeken de Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun İYİ Parti ve Akşener konusunda önceki akşamdan itibaren arkadaşlarına verdiği talimat...

Aktarıldığına göre kurmaylarına ve belediye başkanlarına, 'Ne talebi olursa eksiksiz yerine getireceksiniz, benden talimat geliyor gibi davranacaksınız; nezaketinizi de eksik bırakmayacaksınız' talimatını vermiş...

Uzun yıllar birlikte siyaset yapıp, birlikte yol aldıklarını dolayısıyla arada kısa süreli kırgınlıklar olsa da bunun onarılması için el birliği ile hareket edilmesi gerektiğine vurgu yapmış.

CHP'den yansıdığına göre milletvekili seçimine ilişkin çalışmalarda da bu ilkeden hareket edilecek; İYİ Parti’den gelen talep ve yaklaşımlar öncelikli olacak…"